Հայաստանի Հանրապետությունն այսօր դժվարին կացության մեջ է գտնվում և ունի յուրաքանչյուրիս կարիքը: Այս մասին ասվում է տարածել Ֆրանսիական համալսարանի ուսխորհուրդի տարածած հաղորդագրության մեջ։ «Որպես Հայաս...
Կիրանցիներին կաշառք է առաջարկվել պատմական գերեզմանների, եկեղեցիների, հողատարածքների և տների դիմաց․ այս մասին  ասել է  «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյան «Կիրանցիները շատ կոշտ պատասխան...
Կանադահայոց թեմի կանոնադրության համաձայն՝ թեմի վարչական և Ֆինանսական հարցերի մասին որոշումները կայացնում է թեմական խորհուրդը և ոչ թե առաջնորդը, ուստի վերագրել առաջնորդին զանցանքներ, որոնց իրավասությու...
Երեկ տեղի է ունեցել սահմանազատման, սահմանագծման հարցերով այդ տխրահռչակ հանձնաժողովի հերթական նիստը և, փաստորեն, նիստի արդյունքներով արձանագրում ենք հետևյալը. պաշտոնական հաղորդագրությունից կարող ենք փա...
Դիվանագետների համահայկական խորհուրդը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ Երեկ և այսօր որպես դիվանագիտական մեծ ձեռքբերում ներկայացված սահմանազատման և սահմանագծման այսպես կոչված գործընթացը ոչ այլ...
Ստանում ենք ահազանգեր այն մասին, որ ձերբակալված քաղաքացիներին ոստիկանության տարբեր բաժիններում պարտադրում են հայտնել հեռախոսի գաղտնաբառը և այդպես ապօրինաբար հասանելիություն են ստանում անձնական գաղտնիք...
Պետության, հայրենիքի, սահմանի ու լեգիտիմության դիլեմաների չընդհատվող շղթան ստեղծում է մի աղմուկ, որի արանքում կորչում է ամենակարևորը՝ մարդկային ճակատագիրը։ Նայեք այս մարդկանց, որոնց ճակատագրերը, տասնա...
ՀՀ ԱԳՆ-ի և Կառավարության ղեկավարի աշխատակազմի՝ երեկ երեկոյան Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանազատման առնչությամբ տարածած հաղորդագրություններն ակնհայտ մոլորեցնում են հանրությանը և խախտում Հայաստանի ան...
Բագրատ Սրբազանը կոչով դիմել է Կիրանցի բնակիչներին ու բոլոր հայերին, նշելով, որ առաջիկա գործողություններով պիտի հեռացնեն այս իշխանությանը։   «Երեկ տեղի է ունեցել տխրահռչակ սահմանազատման և սահմանագծման ...
ԵԱՀԿ–ում Ռուսաստանի Դաշնության մշտական ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Լուկաշևիչը ТАСС-ի հետ զրույցում նշել է, որ կազմակերպության դերը Արցախյան հիմնահարցի կարգավորման հարցում զգալիորեն կրճատվել է Վաշինգտոնի և...
«Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանը գրում է․ «Գիշերային Մհերը Ստեղծված ավանդույթի համաձայն՝ ուշ երեկոյան կամ գիշերները հայ-ադրբեջանական սահմանազատման հանձնաժողովները հայտարարում են...

The residents of Kirants have been offered bribes in exchange for historical tombs, churches, lands and houses, MP Garnik Danielyan from the opposing NA Armenia Alliance said. “The residents of Kirant...
16.05.2024
The endless cycle of dilemmas over state, homeland, borders and legitimacy creates a noise in the midst of which the most important thing is being lost: human fates. Look at these people, whose fates,...
Russia’s Permanent Representative to the OSCE Alexander Lukashevich told TASS that the organization’s role in the settlement of the Artsakh issue has been significantly reduced by the efforts of Washi...
Armenia’s suspension of funding for the CSTO is not a tragedy; the organization continues its activities. As TASS reports, Russian Deputy Foreign Minister Alexander Pankin said this to the press durin...
Belarusian President Alexander Lukashenko is on a state visit to Azerbaijan. As reported by the press service of the president of Belarus, Lukashenko will have official talks with Azerbaijani Presiden...
Russian President Vladimir Putin and Chinese President Xi Jinping signed a joint statement on deepening relations in comprehensive partnership and strategic cooperation. These relations are entering a...
A motion has been put to the court of Baku calling for the extension of the term of the preventive measure imposed on former State Minister of Artsakh, businessman and philanthropist Ruben Vardanyan, ...
For the first time since independence, we have a delimited border; I consider it a great success. In the process of border delimitation with Azerbaijan, it was of fundamental importance to Armenia n...
The Azerbaijani side is inclined to continue the border delimitation process with Armenia in the same format and algorithm that was adopted with regard to the part of the border in Azerbaijan’s Gazakh...
Slovak Prime Minister Robert Fico suffered multiple injuries in an attempted assassination on Wednesday. Fico underwent five hours of operation, the director of the hospital, where the official was ta...
Spokeswoman for the U.S. Embassy in Azerbaijan Vanessa Schulz Zenji told Radio Free Europe/Radio Liberty (RFE/RL) that U.S. Ambassador to Azerbaijan Mark Libby’s visit to Shushi on May 6 was made as “...
Georgia and Armenia opened their doors to the West, receiving mass protests, clashes and chaos in return, Expert Mehmet Perincek told RIA Novosti. According to him, progress can be seen in the peace t...