Իրանում արտահերթ նախագահական ընտրությունները տեղի կունենան հունիսի 28-ին։ Արդեն մեկնարկել է նախագահի թեկնածուների առաջադրման գործընթացը, որը կավարտվի հունիսի 11-ին։ Ինչից հետո կհրապարակվի հաստատված թե...
Ներքին գործերի փրկարար ծառայությունը վարքականոն է հրապարկել՝ ինչ անել հեղեղումների դեպքում և հեղեղումներից հետո․ – Հետևեք ջրաօդերևութաբանական ազդարարման նշաններին: – Պահեստավորեք խմելու ջրի և սննդի պա...
Իսրայելի պաշտպանության բանակի զինվորականները Գազայի հատվածում հատուկ գործողության արդյունքում ազատ են արձակել չորս պատանդի, որոնցից մեկը հանդիսանում է Ռուսաստանի քաղաքացի։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այ...
Այս իշխանություններն այսօր փորձում են փոխել հայ ժողովուրդի էությունն, ինքնությունն․ Արարատը մեր կյանքից իսպառ վերանալու է․ ֆեյսբուքյան իր էջում տեղադրված տեսանյութում հայտարարել է ՀՀ արտաքին գործերի ն...
Այսօր Հայաստանը բացարձակ ոչ մի ասելիք չունի հայ-ադրբեջանական հարաբերություններում: Ոչ մի փոխզիջումային տրամադրություն, տարածքային ամբողջականությունը ճանաչելու ոչ մի հիմք։ Հետևաբար, բանակցությունները, ...
Միջազգային լրատվամիջոցներին տված ասուլիսում Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանն անդրադարձել է Արցախի ռազմաքաղաքական գերիների հարցին։ «Շատ ցավոտ ու առանցքային նշանակություն ունի մեր գերիների, Արցախի ռազմաք...
Պատերազմը, որպես այդպիսին, չի վերջացել․ ասել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը՝ պատասխանելով միջազգային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հարցերին։ Նրա խոսքով՝ պատերազմը տևապես շարունակվում է, և որքան...
Մեր հարաբերությունները պետք է լինեն շատ վստահելի, գործընկերային և կանխատեսելի հարաբերություններ, ոչ թե այսօրվա պես տարերային․ ասել է Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը՝ պատասխանելով լրագրողի դիտարկմանը, ...
Միջազգային լրատվամիջոցների հետ ասուլիսի ընթացքում Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանն անդրադարձել է ՀՀ իրավապահ մարմինների գործունեությանը։ «Մենք զարմացած ենք, որ մեր բարեկամ և քաղաքակիրթ երկրները, իրավապ...

Snap presidential election in Iran will be held on June 28. The process of nominating presidential candidates has already begun, which will end on June 11. Afterward, the complete list of approved can...
08.06.2024
Today, Armenia has nothing to say with regard to Armenian-Azerbaijani relations: no willingness for compromise, no grounds for recognizing territorial integrity. Thus, negotiations, as such, do not ex...
At a press conference with international media outlets, Archbishop Bagrat Galstanyan addressed the issue of military and political prisoners from Artsakh. “The return of our prisoners, the military a...
The war, as such, has not ended, Archbishop Bagrat Galstanyan said, answering the questions of international media outlets. According to him, the war continues, and as long as this government remains ...
What the president of Azerbaijan said was not about achieving something through a negotiation process. The president of Azerbaijan simply issued an order, Archbishop Bagrat Galstanyan told Russian Spu...
Our relations should be very reliable, partner-like, and predictable, not as spontaneous as they are today, Archbishop Bagrat Galstanyan said in response to the journalist’s remark that Armenian-Russi...
Today, relations with Azerbaijan do not exist; there are neither negotiations nor relationships, Archbishop Bagrat Galstanyan said in response to the question of BBC’s correspondent. “We are in favor ...
No delimitation or demarcation process is actually taking place. Today, a policy of unilateral concessions is being implemented under coercion and the threat of force, Archbishop Bagrat Galstanyan sai...
This movement is aimed for more than a change of power; it is a movement having civilisational meaning, Archbishop Bagrat Galstanyan said in response to Nezavisimaya Gazeta’s question as to how he is ...
Assistant of U.S. Secretary of State for European and Eurasian Affairs James O’Brien will be in Armenia on June 10-12, the U.S. Department of State said in a press release. As reported, O’Brien will m...