Այսօր Մեծի տանն Կիլիկիո Արամ Ա կաթողիկոսի հետ է հանդիպել Լիբանանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Մուճթապի Ամանին։ Հանդիպմանը Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Վեհափառ Հայրապետը խնդրել է Իրանի աջակցությունը...
18.06.2024
Կառավարությունը հաստատել է արցախցիներին բնակարանով ապահովելու ծրագիրը։ Այն տրվելու է միայն այն արցախցիներին, որոնք ունեն ՀՀ քաղաքացիություն և ապրելու են Հայաստանում։ Ծրագիրը փուլային եղանակով է անցկաց...
Անկախ Պետությունների Համագործակցությունից (ԱՊՀ) դուրս գալու կամ դրանում իր մասնակցությունը թուլացնելու ցանկության մասին Հայաստանը որևէ ազդակ չի ուղարկել. այս մասին TАСС-ին հայտնել է ԱՊՀ գլխավոր քարտու...
Փաստաբան Արսեն Բաբայանն անդրադարձել է Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի գործով («Իմնեմնիմիի» գործ) դատավարությանն ու դատախազների մոտեցումներին։ «Դատախազները տանջվում են արդարության, իսկ մենք՝ անա...
Մարկ Ռյուտեն կդառնա ՆԱՏՕ-ի նոր գլխավոր քարտուղարՆԱՏՕ-ի նոր գլխավոր քարտուղար կդառնա Նիդեռլանդների հեռացող վարչապետ Մարկ Ռյուտեն, առաջիկայում նրա թեկնածությանը աջակցություն կհայտնի Ռումինիայի նախագահը,...
Ֆրանսիայի մի շարք քաղաքական և հասարակական գործիչներ նախագահ Էմանուել Մակրոնին ուղղված բաց նամակ են ստորագրել` կոչ անելով խաղաղապահ զորակազմ ուղարկել Հայաստան․ այս մասին հայտնում է Le Point պարբերականը...
Առաջատար տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունն (ԱՏՁՄ) իր մտահոգությունն է հայտնում gg ընկերության և ընկերության հիմնադիր Խաչատուր Գրիգորյանի շուրջ տեղի ունեցող իրադարձությունների վերաբերյալ: ԱՏ...
2018֊ին փակեցինք 80֊ականների ամոթալի էջն ու անցանք հպարտ 90֊ականների զենքերին։ Ֆրանսիայի պաշտպանության նախարար Սեբաստյան Լեքորնյուն Իքս֊ի իր էջում ավետեց Կեսարի գալստյան լուրը։ Հայաստանը զինտեխնիկայի ...
Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Միքայել Արզումանյանը և նրա ընտանիքը դատական հայց են ներկայացրել ՀՀ պաշտպանության նախարարության դեմ։ Այս մասին տեղեկանում ենք datalex դատական տեղեկատվական համակարգից։ Արզում...
Իրանի հյուսիսարևելյան Խորասան – Ռեզավի նահանգում 5,0 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ է գրանցվել, ինչի հետևանքով զոհվել է երկու մարդ, ևս հինգը վիրավորվել են․ գրում է ISNA գործակալությունը՝ հղում տալո...
Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը նախատեսում է սեպտեմբերի 15-ից դեկտեմբերի 15-ը պահեստազորայինների վարժական հավաքներ անցկացնել. է որոշման նախագիծը հրապարակվել է Իրավական ակտերի նախագծերի հրապարա...
«Freedom House»-ը հրապարակել է Հայաստանում ժողովրդավարության դիմակայության ամրապնդման շուրջ քաղաքականության համառոտագրերի շարքի երկրորդ փաստաթուղթը։ Այս մասին տեղեկացնում են «Freedom House-Armenia»-ի ...

The Government has approved the plan to provide apartments to people from Artsakh. Only those people from Artsakh will be entitled to receive apartments who have Armenian citizenship and plan to live ...
18.06.2024
Armenia has not given any signal about its desire to withdraw from the Commonwealth of Independent States (CIS) or to decrease its participation in it, General Secretary of the CIS Sergey Lebedev told...
Mark Rutte, the outgoing prime minister of the Netherlands, will become the new secretary general of NATO. The president of Romania, who was his only rival in the race for the post, will soon support ...
An earthquake measuring 5.0 on the Richter scale happened in Razavi Khorasan province in northeastern Iran. As a result, two people were killed and five others were injured, ISNA news agency reported,...
Freedom House has published the second document of the series of policy briefs on strengthening democracy in Armenia, the office of Freedom House-Armenia reports. This brief addresses the role and imp...
KP boycotted the extraordinary session of the National Assembly; Archbishop Bagrat Galstanyan held a rally at the Baghramyan-Demirchyan intersection. The municipality postponed the adoption of the bil...
The National Security Service of Armenia (NSS) puts people from Artsakh under psychological pressure, threatening and urging them not to attend rallies organized in Armenia, lawyer Roman Yeritsyan tol...
President of the European Council Charles Michel could become Belgium’s next minister of Foreign Affairs, Foreign Trade and Development Cooperation after his current term ends, Politico’s European ser...
The real obstacle to peace in the South Caucasus is the aggressive and expansionist policy of Azerbaijani President Ilham Aliyev, The Jerusalem Post said in its “Letters to the Editor” column. As ment...
“Today, the Hayakve initiative received First Secretary of the Canadian Embassy to Armenia Andy Webb. The latest internal political developments in Armenia were discussed, particularly in terms of de...
After building the new road in Kirants and fully completing the delimitation process, the border from my garden will be a maximum of 50 meters, Kirants resident Gohar Vardanyan wrote and published a v...
Armenia has signed an agreement with France for the purchase of French CAESAR self-propelled artillery systems, French Defense Minister Sébastien Lecornu said in an X post. “I had a warm and productiv...