Կրակը տարածվել է Կանաչապատում ՀՈԱԿ-ի տնկարանում. ABCmedia-ի հետ զրույցում հայտնել է ՆԳՆ մամուլի քարտուղարը։ Փրկարար ծառայությունը տեղում իրականացնում է հրդեհաշիջման աշխատանքներ:
18.07.2024
Նյու Յորքի «Sotheby’s» աճուրդում վաճառվել է «Apex» անվանումով ստեգոզավրի կմախք 44,6 միլիոն դոլարով, ինչը բրածոյի համար վճարված երբևէ ամենաբարձր գինն է․ գրում է BBC-ն։ Բուսակեր ստեգոզավրի կմախքն ունի 3...
Սիրիայում տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրության արդյունքում հայ համայնքի ներկայացրած թեկնածու Մարիա Գաբրիելյանն ընտրվեց Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավոր։ Մինչև խորհրդարանական ընտրությունները Սիրիայի խո...
Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցու վիրահայոց թեմին զրկել են դիվանագիտական պետհամարանիշներից: Պաշտոնական պատճառ չկա, բայց թեմի ներկայացուցիչները իրենց ենթադրություններն ունեն: Անի Աբաղյանն է գնացել թեմայի հ...
Փողոցում քայլելիս, կամ տարբեր հանդիպումներում մարդիկ ինձ անընդհատ հարցնում են՝ ե՞րբ ենք ազատվելու այս չարիքից։ Իր ժամանակից, սիրելի ժողովուրդ։ Այսօր Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում ասել է «Տավուշը հանուն հ...
«Դեպի Աճարկուտ գյուղ տանող ճանապարհահատվածից փորձեցի մոտենալ հայ-ադրբեջանական նոր սահմանին՝ պատին, որտեղ արդեն ադրբեջանական տրակտորն էր աշխատում, թույլ չտվեցին՝ պատճառաբանելով, թե սահմանային գոտի է»,-...
Եվրոպայի խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելն առանձին-առանձին հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարների հետ։ Տեղեկացնում է «Ազատությունը»։ «Առանձին, բայց լավ հանդիպումներ էին», – «Ազատության»-ն...
Արմավիրի մարզի Ջրառատ գյուղի ջրերից գյուղացիները սկսել են բողոքել, առնվազն ունեն տարատեսակ մտավախություններ: Գյուղով անցնող այս ջրատարով ոմանք իրենց տնամերձ հողամասերն են ոռոգում, երեխաներն էլ գորտի շ...
Այսօր՝ ժամը 19:40-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 15։40-ին), ՀՀ ՆԳՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40․04⁰ և արևելյան երկայնությա...
ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի նախկին խոսնակ Նենսի Փելոսին մասնավոր զրույցի ժամանակ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին ասել է, որ ըստ հարցումների, նա չի կարողանա հաղթել Դոնալդ Թրամփին՝ երկրի նախագահական ը...
Հարավային Կովկասում Ռուսաստանի գործընկերները պետք է գիտակցեն, որ Արևմուտքը «ընկեր լինել չգիտի» և միայն ծրագրում է օգտագործել դրանք։ Այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ...
Ամերիկացիների հայտնվելը Հարավային Կովկասում միայն կնպաստի տարածաշրջանում առկա հակամարտությունների ներուժին: Այս մասին ճեպազրույցում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան՝ պատասխանելով...

The fire spread in the Landscape Gardening and Environmental Protection CNPO territory, the spokesperson for the RA Ministry of Internal Affairs told ABCmedia. The rescue service is carrying out fire ...
18.07.2024
A large dinosaur’s skeleton has fetched $44.6 million at a Sotheby’s auction in New York City – the most ever paid for a fossil, the BBC writes. The plant-eating stegosaurus, nicknamed Apex, is 3.4 me...
After the parliamentary elections held in Syria, Maria Gabrielyan, the candidate represented by the Armenian community, was elected a member of the Syrian Parliament. Before the parliamentary election...
The Diocese of the Armenian Apostolic Orthodox Holy Church in Georgia has been deprived of its diplomatic license plates. Officially, no reason for this has been mentioned, but diocese officials make ...
“I tried to approach the new Armenian-Azerbaijani border, the wall, where the Azerbaijani tractor was already working, from the section of the road leading to Acharkut village, but they did not allow ...
Villagers of Jrarat village of Armavir Province have started to complain about water, at least they have certain fears. With this water pipe passing through the village, some people irrigate their plo...
At 7:40 p.m. local time (at 3:40 p.m. GMT) on July 18, an earthquake, measuring 2.7 on the Richter scale, happened 30 kilometers south of Yerevan, the RA MIA Seismic Protection Territorial Survey says...
Former Speaker of the U.S. House of Representatives Nancy Pelosi privately told President Joe Biden in a recent conversation that polling shows the president cannot defeat Donald Trump, CNN writes, re...
The appearance of the Americans in the South Caucasus will only contribute to the potential of existing conflicts in the region. Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova said this at a pr...
President of the European Commission Ursula von der Leyen has been re-elected to the post for a second five-year term, Politiko reports. In a secret ballot, 401 lawmakers endorsed von der Leyen in the...
President of the European Council Charles Michel said he has tried to do his best on behalf of the EU to facilitate the direct dialogue between Armenia and Azerbaijan. Michel said this during a conver...
“Shortly before, the Investigative Committee said they had submitted a motion to the court to apply “administrative control” as a measure of restraint against Davit Sargsyan, the mayor of Stepanakert....