«Ազգային ճակատ» տելեգրամյան ալիքը գրում է․ «Իրավապահները խուզարկել են պահեստազորի գնդապետ, «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման անդամ Միհրան Մախսուդյանի եղբոր՝ Եղիշե Մախսուդյանի՝ Ոսկեպարում գտնվող տունը...
Կրեմլը հուսով է, որ ԵՄ-ի հետ Հայաստանի ընդլայնված համագործակցությունը չի վնասի Երևանի և Մոսկվայի հարաբերությունների զարգացմանը․ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը՝ մեկնաբանելով ...
Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցը (Գերմանիայի Սոցիալ-դեմոկրատական ​​կուսակցություն, ԳՍԴԿ) հայտարարել է, որ կրկին իր թեկնածությունը կառաջադրի 2025 թվականի ընտրություններում Գերմանիայի կառավարության ղեկավար...
Օլիմպիական խաղերի եռակի չեմպիոն Շարլոտ Դյուժարդենը հեռացվել է Փարիզի Օլիմպիական խաղերից․ գրում է Коммерантъ-ը։ Պատճառը չորս տարի առաջվա պատմությունն է այն մասին, թե ինչպես է նա դաժանաբար վարվել ձիու հ...
Հուլիսի 27-ին «Խազեր» երգչախումբը Աշտարակում հանդես կգա ժողովրդական երգերի համերգով, որոնք մշակել է հայ երաժշտագետ, Կոմիտաս վարդապետը։ «Երեկոյի ժամանակ հնչելու են մեր անուշ ժողովրդական երգերը Կոմիտասի...

Chancellor of Germany Olaf Scholz (Social Democratic Party) announced his intention to run again for the head of the German government in the 2025 election, Armenpress reports. “The SDP is a very unit...
E-mobility, innovative financing tools, and technologies for climate protection—these topics were discussed on the margins of the Energy Transition and Entrepreneurship Summit initiated by Shtigen Gro...
At least six people have been reported dead after a fishing vessel called the Argos Georgia experienced “uncontrolled flooding” in the waters of the Atlantic Ocean. As The Guardian reports, seven peop...
A powerful hydrothermal explosion took place in Yellowstone National Park, U.S. Mud and rock fragments ejected from the geyser. After the explosion, the steam made the area of the blast fully invisibl...