ՀԱՄԱՍ շարժումը հայտարարել է, որ Յահյա ալ-Սինվարին ընտրվել է՝ որպես շարժման քաղբյուրոյի ղեկավար, որը կփոխարինի սպանված Իսմայիլ Հանիեին։ Ավելի վաղ The New York Times-ը, վկայակոչելով աղբյուրներ, հայտնել ...
06.08.2024
Թուրքական լրատվամիջոցների ուշադրության կենտրոնում է հայտնվել Իսրայելի արտգործնախարար Իսրայել Կացի նոր սկանդալային գրառումը X միկրոբլոգում։ Ermenihaber-ի փոխանցմամբ՝ Կացն արձագանքել է Թուրքիայի նախագահ...
Ֆորշի Երևանից երբեմնի բոհեմական քաղաքը վերածվել է Սթիվեն Քինգի նկարագրած ցանկացած բնակավայրի՝ գորշ ու անկանխատեսելի։ Ու սա փաստում են հենց երևանցիները։ Գելափ Արմենիայի անցկացրած հետազոտությունների արդ...
ԱՄՆ-ում քաղաքացիական պատերազմի կոչերի թիվը 7 անգամ ավելացել է ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Դոնալդ Թրամփի դեմ մահափորձից հետո․ հաղորդում է CBS News-ը։ Հրատարակությունը նշում է, որ վեց հետազոտողներից բաղկացած ...
Առատ տեղումներն այս տարի Հայաստանի համար պատուհաս են դարձել։ Հերթական հարվածը Վայոց Ձորի մարզի Գողթանիկ գյուղին է բաժին հասել, օրեր առաջ տեղացած առատ անձրևներից ոչ միայն գյուղի ճանապարհն է քանդվել, այ...
ՌԴ Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն, մեկնաբանել է Թեհրանում «ՀԱՄԱՍ»-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիեյի սպանության հետ կապված միջադեպը։ Նա հայտարարել է, որ այդ հարցը ոչ մի կերպ չի կարո...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլա Ալի Խամենեիին հորդորել է զուսպ արձագանքել Իսրայելի կողմից ՀԱՄԱՍ-ի քաղբյուրոյի ղեկավար Իսմայիլ Հանիեի սպանությանը՝ խորհուրդ տալով ն...
Հնդկաստանում կինը ջրվեժի մոտ լուսանկարվելիս ընկել է կիրճը. հայտնում է The Independent-ը։ Նրանց տվյալներով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել այն ժամանակ, երբ Մահարաշտրա նահանգ ժամանած մի խումբ ընկերներ որոշել ե...
ԵԱՏՄ-ում գյուղատնտեսական ապրանքների արտադրությունը 2024 թ. հունվար-հունիսին 2023 թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2,0 %-ով։ Հայտնում ԵԱՏՄ պաշտոնական կայքը։ Արտադրանքի աճը նկատվել է ԵԱՏՄ անդամ բ...
Ադրբեջանը բարդ ընտsրության առաջ է կանգնած։ Ռուսաստանի անվտանգության խորհուրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուն Իրանի Իսլամական Հանրապետություն կատարած այցից հետո միանգամից ուղևորվել է Ադրբեջան, որտեղ քննարկվե...
Բրիտանական կառավարությունը չի փոխի «միգրացիայի և հասարակական կարգի» մասին օրենքը երկրում ցույցերի ֆոնին, РИА Новости-ին ասել է Մեծ Բրիտանիայի Լորդերի պալատի պահպանողական անդամ լորդ Ռիչարդ Բալֆը։ Որոշո...
Վաղ առավոտից Երևանի Դավթաշեն վարչական շրջանը հոսանքազրկված է, ընդ որում` ոչ միայն կենցաղային մակարդակով, այլև ենթակառուցվածքների։ Թեժ գծերին չեն պատասխանում, ոչ ոք չգիտի՝ ինչ է կատարվում։ ՀԷՑ-ի խոսնա...

Hamas has announced Yahya Sinwar’s appointment as chairman of the Hamas Political Bureau. Sinwar will replace Ismail Haniyeh, who has been assassinated. Earlier, The New York Times, citing its sources...
06.08.2024
The once-bohemian city of Forsh’s Yerevan has turned into a settlement described by Stephen King: gray and unpredictable. And it is the residents of Yerevan who say this. According to the research con...
The number of calls for civil war in the U.S. has increased seven times since the assassination attempt against U.S. presidential candidate Donald Trump, CBS News reports. The publication notes that a...
Heavy rains have become a scourge for Armenia this year. The village of Goghtanik in Vayots Dzor Province was hit again; not only the road of the village was destroyed by the heavy rains that fell a f...
Sergei Shoigu, the secretary of the Security Council of Russia, commented on the incident related to the murder of Ismail Haniyeh, the political leader of Hamas. Shoigu stated that this issue can in n...
The production of agricultural products in the EAEU in January–June 2024 has increased by 2.0% compared to the same period in 2024, the EAEU official website reports. The growth in production levels h...
Azerbaijan is facing a difficult choice. After his visit to the Islamic Republic of Iran, Sergei Shoigu, the secretary of the Security Council of Russia, immediately went to Azerbaijan, where the Iran...
The British government will not change the law on “immigration and public order” amid the demonstrations in the country, Member of the House of Lords Richard Balfe told RIA Novosti. The decision was m...
CSTO Cobalt-2024 military drills under the leadership of the National Guard of Russia will be held on Aug. 14–16 in Novosibirsk. Armenia will not participate in them either.
Middle- and long-distance runner Yervand Mkrtchyan is the only athlete representing Armenia in the athletics competition of the 2024 Summer Olympics. The path that our athlete has treaded, his achieve...
Kamala Harris has picked Tim Walz as her running mate for the presidential election. As the BBC writes, the U.S. media has reported this. Walz is currently the governor of Minnesota. He used to work a...
The French ambassador to Armenia has again been the target of a disinformation campaign. A screenshot obtained by Intelligence Online indicates the ambassador’s phone may have been hacked by Israeli N...