Մեկ փաստաբանի գրասենյակից ոլորտում առաջատար դիրք զբաղեցնող կազմակերպություն։ Հայց փաստաբանական գրասենյակը նշում է հիմնադրման 8-ամյակը։
13.11.2024
Նոյեմբերի 13-ին, ժամը 17:48-ին Գեղարքունիքի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Վանեվան և Մեծ Մասրիկ գյուղերի միջակայքում այրվում է տորֆ։ Դեպքի վայր է ...
Լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժումը հայտարարել է, որ այսօր՝ նոյեմբերի 13-ին, կամիկաձե-անօդաչուներով առաջին անգամ հարվածներ է հասցրել Թել Ավիվում գտնվող Կիրիա ռազմակայանի վրա․ գրում է IRNA գործակալությունը...
Սպիտակ տանը տեղի է ունեցել Ջո Բայդենի և Դոնալդ Թրամի հանդիպումը։ Նախագահները պայմանավորվածություն են ձեռք բերել իշխանության խաղաղ փոխանցման հարցի շուրջ։ «Քաղաքականությունը դաժան է և հաճախ հաճելի չէ։ Բ...
Նոյեմբերի 13-ին՝ ժամը 09:00-ի սահմաններում, հայտնաբերվել է ՊՆ N զորամասի զինծառայող Նարեկ Խաչատուրի Գրիգորյանի դին: Դեպքի հանգամանքներն ամբողջովին պարզելու նպատակով ընթանում է քննություն: Պաշտպանությա...
Հասարակական տրանսպորտի բարեփոխումից հետո տրանսպորտից օգտվողների թիվը նվազում է։ Քաղաքապետարանի ներկայացրած փաթեթները շարքից հանում են վերջին՝ 100 դրամանոցներին վերաբերող խնդիրն ու ավելացնում նորերը։ Ա...
Հունաստանը «Մինոտակիս-24» անվամբ զորավարժություններ է անցկացրել Թուրքիայի հետ առանցքային սահմանային կետի՝ Եվրոս գետի մոտ։ Ռազմական հմտությունների և զինտեխնիկայի ուսումնասիրությն վրա կենտրոնացած այս զո...
Ադրբեջանը հրաժարվում է դուրս գալ Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքից։ Սա ի դեպ առաջին անգամը չէ։ Ադրբեջանի արտգործնախարարը դեռևս 2023 թվականին էր հայտարարել, անգամ դելիմիտացիայի ու դեմարկացիայ...
ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Բաքվում․ հայտնում է ТАСС-ը։ Միշուստինն Ալիևին է փոխանցել Պուտինի ջերմ բարեմաղթանքները, ինչպես նաև շնորհավորել է ՄԱԿ-ի կլիմա...
Թուրքիան դադարեցրել է դիվանագիտական հարաբերությունները Իսրայելի հետ: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, գրում է РИА Новости գործակալությունը: «Մենք՝ որպես Թուրքիա պետությու...
ABC ինտերվյուի հյուրն այս անգամ նկարիչ, ռեժիսոր, անիմացիոն ֆիլմերի հեղինակ Հայկ Սայադյան է: Նա վստահ է, որ հայը համակարգ է և այդ փաստն ամենևին էլ չափազանցություն չէ։ Նկարչի կարծիքով` մեր մշակույթը ամո...
Թուրքիան առաջարկ է ստացել «BRICS»-ից գործընկեր պետության կարգավիճակից անցում կատարել ասոցացված անդամի կարգավիճակին: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի առևտրի նախարար Օմեր Բոլաթը, գրում է Ermenihaber-ը: ...

From one lawyer’s office to a leading firm in the field. Hayts law firm is celebrating its eighth anniversary.
13.11.2024
Hezbollah said today, Nov. 13, it struck the Kirya military base in Tel Aviv for the first time with kamikaze drones, IRNA news agency writes. The headquarters of the Israeli Ministry of Defense and t...
A meeting between Joe Biden and Donald Trump took place at the White House. The presidents reached an agreement regarding the peaceful transfer of power. “Politics is harsh and often unpleasant. But e...
Following the reform of public transportation, the number of users is declining. The packages presented by the city hall remove issues related to the last 100 dram fares and bring new problems. Ani Ab...
Greece has conducted military exercises named Minotakis-24 near the key border point with Turkey, close to the Evros River. Focused on military skills and the study of military technology, the exercis...
Azerbaijan refuses to withdraw from the sovereign territory of the Republic of Armenia. Moreover, this is not the first time. The foreign minister of Azerbaijan announced in 2023 that even in the case...
Russian Prime Minister Mikhail Mishustin and Azerbaijani President Ilham Aliyev held a meeting in Baku, according to TASS. Mishustin conveyed warm wishes from President Putin to Aliyev and congratulat...
Turkey has suspended diplomatic relations with Israel, RIA Novosti writes, citing Turkish President Recep Tayyip Erdoğan. “As the state of Turkey and the government of the Republic of Turkey, we have ...
ABC Interview’s guest was artist, director, and author of animated films Hayk Sayadyan. He is sure that an Armenian is a system, and that is not an exaggeration at all. – During one of the interviews,...
Turkey has received an offer from BRICS to transition from the status of a partner country to that of an associate member, Ermenihaber reports, referring to Turkish Minister of Trade Ömer Bolat. “BRIC...
During a question-and-answer session in the National Assembly today, Prime Minister Nikol Pashinyan addressed several key issues, summarized as follows: Armenia has sent its latest proposals regarding...
Tesla is recalling more than 2,400 Cybertruck electric pickups due to engine malfunctions. The recall applies to vehicles produced between November 2023 and July 30, 2024. Last month, the manufacturer...