Աբխազիայում կառավարության և ընդդիմության ներկայացուցիչները խորհրդարանի միջնորդությամբ սկսում են բանակցությունները ստեղծված ներքաղաքական ճգնաժամից դուրս գալու վերաբերյալ։ Բանակցությունները տեղի կունենա...
18.11.2024
ABC media-ի տեղեկություններով` անցյալ ամիս՝ հոկտեմբերի 27-ին, անհայտ անձը կամ անձինք հատել են հայ-թուրքական սահմանն ու հասել մինչև Արմավիրի մարզի բնակավայրեր։ Լուրի իսկությունը պարզելու համար ABC medi...
Եվրոպայի խորհրդի փորձագետների կարծիքով՝ Ադրբեջանում ազգային փոքրամասնությունների՝ իրավունքներից օգտվելու հնարավորությունները պետք է բարելավվեն։ Այս մասին նշված է Եվրախորհրդի Ազգային փոքրամասնություննե...
Քաղաքապետարանը խոսում է տրանսպորտի բարեփոխումների մասին. կլինի տոմսային համակարգ, կլինեն արտոնյալներ, կլինեն զեղչեր նոր գնացուցակի համար։ Իսկ ինչու՞ են թանկացնում տրանսպորտը, հետո զեղչերի մասին խոսում...
Արդարադատության միջազգային դատարանը մինչև 2025 թվականի նոյեմբերի 12-ը ժամանակ է տվել Բաքվին և Երևանին ռասայական խտրականության դեպքերի վերաբերյալ փաստաթղթեր պատրաստելու համար։ Այս մասին ասվում է դատարա...
Թուրքիայի ողջ տարածքում նոյեմբերի 20-ից սաստիկ փոթորիկներ են սպասվում, փոխանցում է «Hava Forum» կայքը․ «Չորեքշաբթի օրվանից Թուրքիայում կարող է ի հայտ գալ «lodos» փոթորիկը, որը ծառեր է արմատախիլ անում ...
Նոյեմբերի 18-24-ը Երևանի Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում կանցկացվի զինվորականների ըմբշամարտի աշխարհի 37-րդ առաջնությունը, որին մասնակցելու նպատակով Հայաստան կժամանի 24 երկրի պատվիրակութ...
ԵՄ խորհուրդը երկուշաբթի ընդլայնել է Իրանի դեմ պատժամիջոցները Ռուսաստանի հետ ենթադրյալ ռազմական համագործակցության համար. ասվում է խորհրդի հրապարակած հայտարարության մեջ։ «Այսօրվա որոշումը նախատեսում է Ի...
2018 թվականի գարնանը «թավշյա հեղափոխությունից» հետո Հայաստանի ներկայիս իշխանությունները ձեռնամուխ են եղել և սկսել ջանասիրաբար իրականացնել, տարբեր հաջողություններով, այսպես կոչված, արտաքին քաղաքականութ...
Մեծ քսանյակի՝ 20 խոշորագույն տնտեսությունների խմբի (G20), առաջնորդները սկսել են ժամանել Ռիո դե Ժանեյրոյի Ժամանակակից արվեստի թանգարան՝ G20 ամենամյա գագաթնաժողովին մասնակցության համար․ գրում է Reuters ...
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի որոշումը թույլ տալ Ուկրաինային ԱՄՆ-ի մատակարարած հեռահար հրթիռներով հարվածել Ռուսաստանի խորքը բուռն արձագանք է առաջացրել Ռուսաստանում․ գրում է BBC-ն։ «Միացյալ Նահանգների հեռացող...
Ռուսական ընդդիմության առաջնորդ Ալեքսեյ Նավալնիի այրին Բեռլինի կենտրոնում երթ անցկացնող հազարավոր ցուցարարներին կոչ է արել շարունակել բողոքի ակցիաներն ընդդեմ Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտ...

In Abkhazia, representatives of the government and the opposition are starting negotiations, mediated by the parliament, to resolve the ongoing political crisis. The talks will take place in the Minis...
18.11.2024
The municipality is discussing transportation reforms, including the implementation of a ticketing system, special privileges, and discounts for the new timetable. However, why do they increase transp...
The EU Council has expanded sanctions against Iran on Monday due to its alleged military cooperation with Russia, according to a statement released by the council. “The decision made today includes a ...
Leaders of the Group of 20 major economies began arriving on Monday at Rio de Janeiro’s Modern Art Museum for their annual summit, Reuters reports. Brazilian President Luiz Inacio Lula da Silva receiv...
President Biden’s decision to allow Ukraine to strike inside Russia with long-range missiles supplied by the US has sparked a furious response in Russia, the BBC writes. “Departing U.S. president Joe ...
The widow of Russian opposition leader Alexei Navalny has urged thousands of supporters marching through central Berlin to continue their protests against President Vladimir Putin and the war in Ukrai...
High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell has confirmed that on Nov. 18-19, EU foreign and defense ministers will discuss the issue of lifting restrictions on...
Authorities in India’s capital shut schools, halted construction and banned non-essential trucks from entering the city on Monday after air pollution shot up to its worst level this season, The Associ...
American Congressman Frank Pallone has left Azerbaijan due to a negative attitude toward him, Azerbaijani media reports. Pallone arrived in Baku to participate in the COP29 climate conference. On Nov....
U.N. Secretary-General António Guterres has urged G20 leaders in Rio de Janeiro to save the simultaneous climate negotiations in Azerbaijan by demonstrating “leadership” on emissions’ reduction. “The ...
Israel continues to pound Lebanon, killing eight more paramedics, Al Jazeera writes. Israeli forces also bombed Gaza’s “safe-zone” killing four people, including two children. To remind, earlier Hezbo...
At least 24 previously impossible heatwaves have struck communities across the planet, a new assessment has shown, providing stark evidence of how severely human-caused global heating is supercharging...