Վրաստանի Ներքին գործերի նախարարությունը հայտարարությամբ բացատրել է քիչ առաջ երկրի խորհրդարանի մոտ ընդդիմության հանրահավաքը ցրելու պատճառները։ «Ռուսթավելի պողոտայում շարունակվող բողոքի ակցիայի ժամանակ,...
02.12.2024
Լիտվան արգելել է Վրաստանի խորհրդարանական ընտրություններում հաղթած «Վրացական երազանք» կուսակցության հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլիի և Վրաստանի ՆԳՆ 10 պաշտոնյաների, այդ թվում՝ նախարարի մուտքը։ Այս մասին X-ի...
Սոդոմ գոմորի վերածված քաղաք ու անգլուխ մնացած համայնք։ Սիրիայում արաբական գարնան հերթական կուլմինիացիան է։ Զինյալ խմբավորումները գրավել են Հալեպն ու արդեն թակում են հայ համայնքի դռները։ Իսկ որտե՞ղ է հ...
Վրաստանում «մայդան» կազմակերպելու չորրորդ փորձը ձախողվեց. մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Կոբախիձեն։ «Մայդան» կազմակերպելու փորձերը ֆինանսավորվում են դրսից և ֆինանսավորո...
Տեղի է ունեցել Վրաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույցը։ Ջեյհուն Բայրամովը և Մակա Բոչորիշվիլին, ի թիվս այլ հարցերի, քննարկել են նաև տարածաշրջանային խնդիրները։ Կողմերը ընդգծել են, որ երկու ե...
Թուրքիան քարտեզներ է հրապարակել՝ հաշվի չառնելով նույնիսկ Ադրբեջանի հետ ունեցած հարաբերությունները։ Մեկ ազգ, երկու պետություն կոչվածը Թուրքիան ուզում է դարձնել «Մեկ ազգ մեկ պետություն»։ Թուրքիայի ծավալ...
Քաղաք ուրվական է դարձել երբեմնի հայաշատ Հալեպը: Պատերազմի սկզբից ի վեր առաջին անգամ հայկական եկեղեցում պատարագ չի մատուցվել, զանգերը կիրակի լուռ էին: Զինված իսլամիստ խմբավորումները հայկական թաղամասեր ...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը և համանուն խմբակցությունը այսօր կամ վաղը որոշում են ընդունելու հեռացնել Հովիկ Աղազարանից թե՛ խմբակցությունից, թե՛ կուսակցությունից։ Այդ մասին 24News-ի հետ զրո...
Էրդողանի դուստրը՝ Էսրա Էրդողանը «X» -ի իր միկրոբլոգում գրել է. «100 տարի անց Օսմանյան թուրքական կայսրության դրոշը ծածանվում է Հալեպ նահանգի վրա և հաղթանակը մոտ է»:
Այսօր օրենքով սահմանված կարգով նշանակվել է ԲԴԽ նախագահի ընտրություն, որի արդյունքում ԲԴԽ նախագահ է ընտրվել Արթուր Աթաբեկյանը՝ 7 կողմ ձայներով. տեեկացնում են Բարձրագույն դատական խորհրդից: Աթաբեկյանը 20...
Ռումինիայում 2024թ. դեկտեմբերի 1-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններում Ռումինիայի Հայոց Միությունն (ՌՀՄ), ըստ նախնական արդյունքների, ստացել է 4,748 քվե և հաղթահարել ազգային փոքրամասնություն...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ու Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանը հեռախոսազրույց են ունեցել, որի ընթացքում հիմնական ուշադրությունը կենտրոնաված է եղել Սիրիայում սրված իրավիճակին. տեղեկացնում է Կրեմլի մամո...

Bidzina Ivanishvili, the founder of the Georgian Dream party, which won the parliamentary elections in Georgia, as well as 10 officials from Georgia’s Ministry of Internal Affairs, including the minis...
02.12.2024
A city transformed into Sodom and Gomorrah, and a community left without a leader. This is the latest culmination of the Arab Spring in Syria. Armed groups have captured Aleppo and are already knockin...
The fourth attempt to organize a “Maidan” in Georgia has failed, Georgian Prime Minister Irakli Kobakhidze said at a press conference. He stated that the attempts to organize a “Maidan” are funded fro...
The foreign ministers of Georgia and Azerbaijan have had a telephone conversation. Jeyhun Bayramov and Maka Bochorishvili discussed regional issues among other topics. Both parties noted that the high...
Turkey has published maps, not even taking into account its relations with Azerbaijan. The concept of “One Nation, Two States” is being transformed by Turkey into “One Nation, One State”. Ani Abaghyan...
Cryptocurrency ownership is gaining popularity across Central Asia and the Caucasus, according to a report prepared by a group of financial services companies. Uzbekistan has the highest adoption rate...
Georgia’s recent parliamentary elections have sent ripples through Armenia, deepening anxieties in Yerevan over the region’s shifting geopolitical dynamics, Euractiv writes. As noted, concerns are mou...
The European Union may impose sanctions against representatives of Georgia’s ruling Georgian Dream – Democratic Georgia party amid anti-government protests and the suspension of the EU membership proc...
On Dec. 2, a meeting of the foreign relations committees of the parliaments of Azerbaijan, Turkey, and Georgia will take place in Ankara. Issues related to the expansion of regional and international ...
Greece has reportedly decided to transfer its arsenal of Russian-made air defense systems, including long-range S-300PMU-1s, to Armenia. The purported decision follows years of speculation that Greece...