Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և նրա պաշտոնյաների կողմից օգտագործվող լեքսիկոնը կասկած չի հարուցում նրանց ցեղասպանական մտադրության մասին։ Այս մասին  ԱՄՆ Կոնգրեսի Թոմ Լանթոսի անվան Մարդու իրավունքների հա...
Եվրոպական Ժողովրդական կուսակցության քաղաքական ասամբլեան, իր եզրափակիչ հաղորդագրությամբ ամրագրեց, որ ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է, գրել է ՀՀԿ Գործադիր մարմնի անդամ Արտակ Զաքարյանը։ «Այ...
Ուկրաինայում պատերազմի սկզբից ի վեր առաջին անգամ Հայաստանը հումանիտար բեռ է ուղարկել Կիև։ ՀՀ ԱԳՆ-ն դեռ չի մեկնաբանում տեղեկությունը։  Այսօր էլ Կիև է մեկնել վարչապետի կինը՝ Աննա Հակոբյանը։ Նպատակը՝ Կիև...
Արցախի նախկիննախագահ Արայիկ Հարությունյանը իր ֆեյսբուքյան էջում մանրամասներ է ներկայացրել մինչև հրաժարականը CNN լրատվականին տված հարցազրույցից։ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ, Վերջին շրջանում միջազգային առաջ...
Հայ ժողովուրդը բավական խելամիտ է, որպեսզի չտրվի Հայաստանը Հյուսիսատլանտյան դաշինքի ազդեցության գոտի ներքաշելուն ուղղված ՆԱՏՕ-ի փորձերին, հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Մենք տեսն...
Մեծ Բրիտանիան «Վագներ» խմբավորումը  հռչակում է ահաբեկչական կազմակերպություն, հայտարարել է Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Ռիշի Սունակը: «Այսօր մենք խմբավորումը հռչակում ենք այնպիսին, ինչպիսին այն կա՝ ահաբեկչա...
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության անդամներն այս օրերին հերթական խրախճանքին էին մասնակցում․ սահմանային լարվածության, օրերս գրանցված 3 զոհերի, օդում կախված նոր պատերազմի վտանգի ֆոնին իշխող ուժը զվ...
Վերջին օրերին հաքերների կողմից Արցախի բաժանորդներին հաղորդագրություններ ու զանգեր են ստացվում, ինչը հնարավորություն է տալիս կառավարել քաղաքացիների հաշիվը: Այս մասին տեղեկացնում է «Ղարաբաղ տելեկոմ»-ը։ ...
Արցախի շրջափակումը բազմապատկել է բազմանդամ ընտանիքների հոգսերը։ Օրերով հացի հերթում կանգնած ու առանց հացի տուն գնացած այս երեխաները քաղցած չեն գիշերել մայրիկի հնարամտության շնորհիվ։ Կորկուտից ստացած ա...
Սեպտեմբերի 6-ին Արցախի Հանրապետության նախագահի պաշտոնակատար Դավիթ Իշխանյանը հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի օրակարգում Արցախի Հանրապետութունում ստեղծված իրավիճակն էր:  Խորհրդակցությանը մ...
ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը սեպտեմբերի 1-ին հեռախոսազրույց է ունեցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ և հայտնել է Միացյալ Նահանգների մտահոգությունը Լեռնային Ղարաբաղում հումանիտար իրավիճակի վատթա...

The Armenian nation is wise enough not to succumb to NATO’s attempts to bring Armenia under its sphere of influence. Russian Deputy Foreign Minister Mikhail Galuzin said this. “We see NATO’s attempts ...
06.09.2023
Wagner is set to be proscribed as a terrorist group by the UK government. U.K. Prime Minister Rishi Sunak made an X (Twitter) post on this. “It’s right that today we are proscribing the group for what...
A few days ago, members of the Civil Contract party were invited to another feast. Against the backdrop of tensions along the border, three casualties incurred a few days ago, the threat of a new war ...
The blockade of Artsakh has seriously affected the daily lives of large families. These children, who waited in line for bread for days and, after all, returned home without a loaf, did not go to bed ...
Secretary of State Antony J. Blinken spoke with Azerbaijan’s President Ilham Aliyev on September 1 to express the United States’ concern over the deteriorating humanitarian situation in Nagorno-Karaba...
The failure to adequately address the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh could have a practical impact on Baku’s relations with the EU. High Representative of the Union for Foreign Affairs and...
The sole purpose of sending humanitarian aid to Ukraine is to give rise to loud statements, and not to render assistance. Political scientist Karen Bekaryan said this to ABC Media. According to him, t...
The European Union issued a statement on the developments around the Lachin corridor and the tensions between Armenia and Azerbaijan along the border. The statement reads that the European Union is fo...
The three forces of the Artsakh NA Opposition, namely the Artsakh Justice Party, the Armenian Revolutionary Federation and the Democratic Party of Artsakh have nominated Artsakh State Minister Samvel ...
Especially in view of the current situation, the information about the Armenia-U.S. joint military exercises in the territory of Armenia prompts worries. Spokesperson for the Russian president Dmitry ...
This evening, the Armenia national football team will do the last training in Yerevan in the run-up to the match against Turkey, the Football Federation of Armenia reports. Within the UEFA Euro 2024 ...
The Prosecutor General’s Office of Armenia reports that a criminal prosecution has been brought against the former head of the Abovyan urban municipal community, K. G.. It is noted that K. G. has comm...