Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայողի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդումը դադարեցվել է։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեն։       ՀՀ Քննչական կոմիտեի պետության, սահմանադրական կարգի հիմունքների և հասարակական ...
Ֆրանսիան մոտ ապագայում չի դիտարկում Ուկրաինա ռազմական անձնակազմ ուղարկելու հնարավորությունը։ Այս մասին  չեխական Pravo թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը։ «Սա չի...
«Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ պետն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից: Այս մասին հայտնում է Արդարադատության նախարարությունը:   Արդարադատության նախարարի հրամանով՝ «Դատապարտյալների հիվանդանոց» քրեակատարողա...
Տավուշի մարզի Վերին Ոսկեպար գյուղում միջադեպ է տեղի ունեցել ոստիկանների և գյուղ այցելած քաղաքացիների միջև։ Երկու քաղաքացի այցելել է Վերին Ոսկեպար` ցանկանալով մի քանի օր գիշերել այնտեղ, սակայն ոստիկանն...

When you have no problems, Aghdam is your homeland, and everything good belongs to the people. But when you cede that very homeland to your enemy, it swiftly changes into a mere administrative unit, a...
Armenia will send a delegation to the U.S. to attend the regular meeting of the Armenia-U.S. Council on Trade and Investment. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan signed a relevant decision. “Under...
NATO member states Finland and Sweden will take part in the military exercise Nordic Response 2024 to be held near the borders of Russia. Sweden de facto became a NATO member after Hungary ratified it...