Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Սերգեյ Շոյգուին նշանակել է պաշտպանական-արդյունաբերական համալիրի զարգացման աշխատանքների համակարգող․ տեղեկացնում է РБК-ն։ «Շատ հարցեր ...
04.06.2024
Հայաստանի ազգային հավաքականն ընկերական խաղում հյուրընկալվել էր Սլովենիայի ընտրանուն։ Հանդիպումն ավարտվեց տանտերերի հաղթանակով՝ 2։1 հաշվով։ Խաղի հաշիվը 12-րդ րոպեին բացեց Յան Մլակարը։ 56-րդ րոպեին անկյ...
Աղետները Հայաստանում շտապում են ու մեկը մյուսին կարծես հերթ չտալով գալիս են մեզ այցի։ Դեբեդի վարարումը թեև նորություն չէ, սակայն հեղեղի այսքան մեծ ծավալի հավանականությունը դիտարկվում է 100 տարին մեկ կ...
Բագրատ Սրբազանն այսօր երեկոյան Սուրբ Աննա եկեղեցու բակում «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման օրվա ամփոփման ժամանակ ներկայացրել է Անցումային (ժամանակավոր) կառավարության գործառույթները․«Անցումային (ժամա...
ՊՆ նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է․ «ԱՄՆ կառավարության աջակցությամբ, վերջին տարներին ոստիկանությունում իրականացվել են մի շարք «բարեփոխումներ»: Չգիտեմ, թե բերետավոր ոստիկանների ստորաբաժանումն...
ՀՀ-ն պատասխանել է խաղաղության պայմանագրի նախագծի վերաբերյալ Ադրբեջանի վերջին առաջարկներին՝ ուղարկելով լրամշակված 9-րդ խմբագրությունը: Այս մասին ԶԼՄ-ներին հայտնել է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Բադալյա...
Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը Հայաստանում Ռուսաստանի, Իրանի և Ադրբեջանի դեմ հետախուզական տվյալներ է հավաքում, ТАСС-ի հետ զրույցում հայտարարել է ՌԴ փոխարտգործնախարար Միխայիլ Գալուզինը։ «Այսօր ...
Գյուղում մարդիկ տներն են քանդում. ABC media-ի հետ զրույցում ասել է Կիրանցի նախկին գյուղապետ Հմայակ Նազարյանը։ «Արդեն մարդկանց տները քանդում են, սահմանը գծում են։ Մհերն ա տունը քանդել, տանիքը պոկել։ Խա...
«Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման մասնակից Մեսրոպ Եսայանը այսօր առավոտյան որդի է ունեցել, ինչից ժամեր հետո նրան ձերբակալել ու ներկայացրել են քննչական կոմիտե: Պատրաստվում են տանել կալանքի: Հանրային քր...
Չորս կին է գրանցվել Իրանի նախագահի ընտրություններին մասնակցելու համար․ այս մասին տեղեկացնում է IRNA գործակալությունը։ Գործակալությունը նշել է նրանց անունները՝ Զոհրե Էլահիյան, Սեյեդեհ Համիդե Զարաբադի, ...
Լոռիին և Տավուշին պատուհասած աղետի վնասները չափը ջրհեղեղից 10 օր անց էլ դեռ հստակ ու հաշվարկված չէ: ABC media-ն օրեր շարունակ լուսաբանել է տեղի ունեցածը, խոսել մարդկանց կրած վնասների մասին: Այժմ, փորձ...
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի՝ Բաքվի էներգետիկ շաբաթվա մասնակիցներին հղած ուղերձում կոչ է արվել հասնելու տարածաշրջանային կայունության և արժանապատիվ խաղաղության համաձայնագրի կնքման, որը վերջ կդնի տասնամյակներ...

Russian President Vladimir Putin has appointed Secretary of the Security Council of Russia Sergei Shoigu as coordinator of the development of the defense-industrial complex, RBC reports. “There are ma...
04.06.2024
Armenia responded to Azerbaijan’s latest proposals regarding the draft peace treaty by sending the revised ninth edition, Spokesperson for the Armenian Ministry of Foreign Affairs Ani Badalyan told th...
People are demolishing houses in the village, Hmayak Nazaryan, the former head of Kirants village, told ABC media. “They are already demolishing houses and drawing the border. Mher has pulled down his...
In an address to the participants of Baku Energy Week, U.S. President Joe Biden called for regional stability and the conclusion of a dignified peace treaty that will end decades-long conflicts, trans...
The Eurasian Economic Commission (EEC) has received a note from Iran for obtaining “observer” state status in the Eurasian Economic Union (EAEU), EEC Board Commissioner Bakhytjan Sagintayev said. He a...
A military training aircraft crashed in Kayseri (Caesarea) province of Turkey on Tuesday. Both pilots were killed in the crash, the Turkish Defense Ministry said in a press release. “The SF-260D train...
Yesterday was the last day of registration of candidates for Iran’s upcoming presidential election. In total, 81 candidates registered for the election, the Iranian media reports. The Guardian Council...
The Armenian National Security Service (NSS) has officially denied the information disseminated by the authorities about Archbishop Bagrat Galstanyan being a secret agent. “If the NSS has denied the a...
Elinar Vardanyan, a former MP of the Armenian National Assembly, also gave a speech outside the Armenian Human Rights Defender’s Office. Vardanyan addressed several questions to Human Rights Defender ...
Western countries, which have wagered on Pashinyan, are not yet ready to sacrifice him, political scientist Ruslan Kurbanov said. According to him, if the protesters in Armenia keep on with the pressu...
The Tavush for the Homeland movement, led by Archbishop Bagrat Galstanyan, is outside the Armenian Human Rights Defender’s Office. “We found out that the spokesperson for the Human Rights Defender is ...