Թուրքիայի և Սիրիայի հետախուզական ծառայությունների ներկայացուցիչները վերջին ամսվա ընթացքում բանակցությունների երեք փուլ են անցկացրել երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման և երկու երկրի նախագահներ Ռեջե...
Բելգորոդի շրջանի Բոչկովկա գյուղի գնդակոծությունից հետո խաղաղ բնակիչ է մահացել. այս մասին իր տելեգրամ ալիքում գրել է շրջանի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովը, հայտնել է  РИА Новости-ն։ «Տեղեկություն է ստաց...
Ռուսական կողմի վերահսկողության տակ է անցել Դոնեցկի Ժողովրդական Հանրապետության Լոզովատսկոյե բնակավայրը. այս մասին հայտնում է  ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։ Նշվում է, որ ռուսական զորքերը չեզոքացրել ...
Իրանի նորընտիր նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի երդմնակալության արարողությունը տեղի է ունենալու հուլիսի 28-ին՝ Թեհրանի Իմամ Խոմեյնիի Հուսեյնիայում. այս մասին հայտնում է IRNA գործակալությունը: Երդմնակալության...
«Ինձ համար խնդիր է, որ տարանջատում են հայերին։ Ասում են՝ երանի արցախցիները շուտ վերադառնան տուն։ Ես էլ ասում եմ, բայց ինչո՞ւ միայն արցախցին։ Գյումրեցին չի՞ կարող ապրել Արցախում, կամ ես չե՞մ կարող։ Վեր...

On July 27, two earthquakes occurred in Tuapse, Kuban, Russia, RIA Novosti reports, noting that no casualties or damage were caused. Earlier, Tuapse’s authorities reported that at about 9:30 a.m. Mosc...
27.07.2024
The inauguration ceremony of Masoud Pezeshkian, the newly elected president of Iran, will take place on July 28, at Imam Khomeini’s Hosseinia in Tehran, IRNA news agency reports. Various officials of ...
An earthquake measuring 4.3 on the Richter scale occurred near Georgia’s Chkhorotsku village in the region of Samegrelo-Zemo Svaneti, the country’s Institute of Earth Sciences and National Seismic Mon...
Allowing TikTok to continue to be operated by its current parent company could allow the Chinese government to covertly influence U.S. elections. As CNN writes, the U.S. Justice Department said this i...
A large-scale military escalation between Armenia and Azerbaijan is not expected, Fitch Ratings said. In its forecasts on the economy of Azerbaijan, the agency also referred to the negotiations betwee...