Ադրբեջանի քաղաքականությունը մարտահրավեր է ողջ քաղաքակիրթ աշխարհին, և դրա նկատմամբ անգործությունը, անտարբերությունը, առավել ևս խրախուսումը բումերանգի էֆֆեկտ կունենան նրանց համար, ովքեր դա անում են: Այս...
09.08.2023
Աշխարհահռչակ Forbes պարբերականը անդրադարձել է Արցախում ստեղծված իրավիճակին։ «Լեռնային Ղարաբաղը սովամահ է լինում, միջազգային հանրությունը չի կարող շարունակել հայացքը թեքել, ինչպես դա արել է վերջին ութ ...
Հայաստան են ներկրվել մեծ քանակությամբ սինթետիկ թմրամիջոցներ՝ պատրաստված տարատեսակ լաբորատորիաներում։ Մետամֆետամին կոչվող սինթետիկ թմրանյութն, օրինակ, ինքն իրենով քայքայում է օրգանիզմն ամբողջությամբ։ Ի...
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Թևանյանը վայր է դնում պատգամավորի մանդատը։ Այս մասին «Մայր Հայաստան» շարժման հիմնադիր հավաքի ժամանակ հայտարարեց շարժման քաղաքապետի թեկնածու Անդրանիկ Թևանյան...
Ամերիկահայ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանը իր ինսթագրամյան էջի սթորի բաժնում և ֆեյսբուքյան էջում կիսվել է միջազգային իրավունքի առաջատար մասնագետ, Միջազգային քրեական դատարանի նախկին գլխավոր դատախազ Լուիս ...
Մարդու իրավունքների անկախ փորձագետները մտահոգություն են հայտնում Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շարունակական շրջափակման կապակցությամբ: Այս մասին գրված է ՄԱԿ Ժնևի գրասենյակի թվիթերյան միկրոբլոգում։ «...
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը օգոստոսի 9-ի հերթական նիստում ընդունել է «Երևանի ավագանու 2023 թվականի սեպտեմբերի 17-ի հերթական ընտրություններին տեղամասային ընտրական հանձնաժողովներում հանձնաժողովի ն...
Ասկերանում՝ ժամը 10:50-ի սահմաններում, Մարտունու Սարգսաշեն գյուղում գտնվող ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներով կրակել են Ասկերանի Սարուշենի ցորենի դաշտում աշխատող քաղ...
Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը հայկական կողմին է փոխանցել Վագիֆ Խաչատրյանի վերաբերյալ Ադրբեջանի ներկայացրած տեղեկությունները: Ինչպես տեղեկացնում են Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչ...
Սիրիայի նախագահ Բաշար ալ-Ասադը բացառել է Թուրքիայի ղեկավար Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ բանակցությունների հնարավորությունը, քանի դեռ թուրքական զորքը գտնվում են Սիրիայի տարածքում։ Այս մասին նա հայտնել է Sk...
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ Արցախից երեկ և այսօր բուժառուներ են տեղափոխվել ՀՀ տարբեր բուժհաստատություններ։ Մինչ այդ՝ 11 օր Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհով որևէ տեղաշարժ չէր ե...
Հայ-ադրբեջանական հակամարտությունում հայերս ունենք մեկ լծակ՝ այսպես կոչված խաղաղության պայմանագիրը ստորագրել-չստորագրելը․ այս մասին իր հրապարակած տեսանյութում ասել է ՀՀ նախկին արտգործնախարար Վարդան Օսկ...

A large amount of synthetic drugs has been imported into Armenia. The drugs were created in various laboratories. For example, there is a type of synthetic drug, called methamphetamine. This type, its...
09.08.2023
Around 10:50 a.m. fire from different caliber firearms was opened from the Azerbaijani military positions in Sargsashen village of Martuni on the civilians working in the wheat field of Sarushen villa...
The European Court of Human Rights provided Armenia with information that it received from Azerbaijan regarding Vagif Khachatryan. According to the RA representative on international legal matters, th...
Syrian President Bashar al-Assad ruled out the possibility of talks with Turkish President Recep Tayyip Erdoğan so long as the Turkish troops are not withdrawn from the territory of Syria. The Syrian ...
Today, Aug. 9, under the mediation and supervision of the International Committee of the Red Cross, 10 patients, along with their attendants, were transferred to RA specialty hospitals from the Republ...
According to the survey conducted by the Gallup International Association, 33.4% of the residents of Yerevan are greatly concerned about the waste management issue in the capital. Head of MPG – Gallu...
The president of the Republic of Artsakh turned to Former Chief Prosecutor of the International Criminal Court (ICC) Luis Moreno Ocampo, asking to express expert opinion on whether there is a basis to...
The Catholicos of All Armenians sent his blessings and congratulations to newly elected Artsakh NA President Davit Ishkhanyan. “You take up this important position in times most difficult and trouble...
The police have blocked the road running to Kornidzor, not allowing the war participants to move forward. The latter posted a video, reporting that the police pointed weapons at them. “Who is Armenia...
The ARF Supreme Council of Armenia issued a statement, noting that they would not run for the Yerevan Council of Elders Elections. The Supreme Council noted that the Sept. 17 elections are held in a s...
Famous Armenian composer Aram Khachaturian’s son Karen Khachaturian turned to Nikol Pashinyan in support of Armen and Sergey Smbatyan. He referred to the invaluable contribution that the Smbatyans mad...
The Russian Defense Ministry reports repelling Kyiv’s attempted drone attack in Moscow Oblast. According to the Russian Foreign Ministry, the drones were destroyed. “Tonight, a terrorist drone attack ...