Դեկտեմբերի 4-ին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահի պարտականությունները կատարող Գագիկ Բաղունցի, ԱՀ Խորհրդարանի «ՀՅ Դաշնակցություն», «Ազատ Հայրենիք-ՔՄԴ», «Արդարություն», «Արցախի ժողովրդավարակ...
Դեկտեմբերի 5-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության նորանշան...
Հայաստանից Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությունից (ՀԱՊԿ) դուրս գալու վերաբերյալ փաստաթուղթ չի ստացվել։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը՝ ...
ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն ճապոնական ավանդական ալկոհոլային խմիչքներից մեկի՝ սակեի, պատրաստման հնագույն գործընթացը ճանաչել է որպես «ոչ նյութական մշակութային ժառանգություն»․ հայտնում է Reuters գործակալությունը։ Արտադրո...

Baku’s propaganda machine is once again promoting the term “Western Azerbaijan”, using this fake concept to prepare the ground for military operations. Aliyev has stated that Armenia must negotiate wi...
French President Emmanuel Macron has accepted the resignation of Prime Minister Michel Barnier’s government, the Élysée Palace stated. Barnier will stay in office until a new prime minister is appoint...
The price of Bitcoin has for the first time broken past the $100,000 mark, hitting a new record high, the BBC writes. The milestone was reached hours after Trump said he would nominate former Securiti...
Israel has handed over an updated draft agreement to the radical Hamas movement, Axios writes. The new draft reportedly includes the release of certain Israeli hostages, as well as the establishment o...