Ամերիկյան «FOX News» լրատվականը հրապարակել է Մերձավոր Արևելքի քարտեզը, որտեղ տեղ է գտել նաև ներկայիս Թուրքիայի Հանրապետության քարտեզը՝ բացառությամբ Ստամբուլի և այդ երկրի մի շարք եվրոպական շրջանների։ Ա...
28.08.2023
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների վերաբերյալ հուշագիրը փաստարկում է որ Լեռնային Ղարաբաղի հայ ժողովուրդն ունի առնվազն ներքին ինքնորոշման իրավունք, և որ ընթացիկ բանակցությունները պետք է ապահո...
Ադրբեջանը կրկին Արցախի քաղաքացիներ է առևանգել։ Ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ Լաչինի ապօրինի անցակետը հատող արցախցիների խմբից ադրբեջանցիներին առանձնացրել են 22-ամյա Ալեն Սարգսյանին և այլ երիտասարդնե...
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, նախագահությամբ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի, սկսվել է Գերագույն հոգևոր խորհրդի ժողովն ընդլայնված կազմով, տեղեկանում ենք Մայր ...
ԱԺ ամբիոնից, տարբեր միկրոֆոններից գոռում էին, թե Արցախն ապագա ունի Ադրբեջանի կազմում: Այս մասին գրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։ «Արցախը Հայաստան է և վերջ» կարգախոսն ...
Արցախի խորհրդարանում նախագահ Արայիկ Հարությունյանի կողմից խորհրդակցություն է հրավիրված։ Այս մասին ABC Media-ին տեղեկացրել է ԱՀ ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանը: Նրա խոսքով, խորհրդակցության ընթացքում քննար...
Այսօր՝ օգոստոսի 28-ին, Լաչինի միջանցքում տեղադրված ապօրինի անցակետում Ադրբեջանի իրավապահ մարմինների կողմից առևանգվել են Լեռնային Ղարաբաղի բնակիչներ Ալեն Սարգսյանը, Վահե Հովսեփյանը և Լևոն Գրիգորյանը։ Տ...
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մոտեցել է Վերածննդի հրապարակում բողոքի ակցիա անող ցուցարարներին։ Նա հորդորել է անջատել ուղիղ հեռարձակումը և, պատասխանելով դիտարկմանը, թե ստեղծված իր...
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը օգոստոսի 28-ին Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել, տեղեկացնում է Արցախի անվտանգության Նախագահ Հարությունյանը նիստի մասնակիցներին տեղեկացրել է ...
Գյումրի-Երևան ճանապարհին ողբերգական վթարի հետևանքով մահացած արցախցի Հելեն Դադայանի դին Արցախ տեղափոխելու՝ Կարմիր Խաչի ջանքերն անցնում են ապարդյուն։ ABC Media-ի աղբյուրի փոխանցմամբ՝ Կարմիր Խաչն այս պահ...
Մարդասիրական օդային միջանցքի մասին լավ լուրեր ունենք: Այս մասին գրում է Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանը։ «Լիխտենշտայնի արքայազն Միխաելը պատրաստակամություն է հայտնել գլխավորել դեպի շրջափակվա...
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը իր ռուս պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ կարող է հանդիպել սեպտեմբերի 8-ին, Ռուսաստանում։ Այս մասին տեղեկացնում է Bloomberg գործակալությունը՝ հղում տալով իրավիճակի...

Azerbaijan again abducted residents of Artsakh. 22-year-old Alen Sargsyan and a group of people from Artsakh were crossing the illegal Lachin checkpoint under the supervision of the Russian peacekeepe...
28.08.2023
On Aug. 28, Artsakh President Arayik Harutyunyan convened a Security Council meeting. President Harutyunyan referred to the steps taken to get information about the Artsakh residents, abducted today b...
Today, on August 28, at the illegal checkpoint in the Lachin corridor, residents of Nagorno-Karabakh Alen Sargsyan, Vahe Hovsepyan and Levon Grigoryan were abducted by Azerbaijan’s law enforcement age...
The Red Cross’s efforts to transport Helen Dadasyan’s body to Artsakh are coming to nothing. Helen died in the tragic road accident that occurred on the highway from Yerevan to Gyumri. According to AB...
My son, Alen, is still being kept at the checkpoint. The Azerbaijanis have said that he will be released in 10 days. Nelson Sargsyan, Alen Sargsyan’s father, said this to ABC Media. “I had talked to ...
Young civilians, who were traveling to Armenia, were taken for questioning and 3 of them were kidnapped. Isn’t it clear that the appetite of the Azerbaijani authorities is just to open? Former Human R...
I remain seriously concerned about the humanitarian situation in Nagorno-Karabakh and the human rights of its population following the blocking of the road running through the Lachin Corridor. Council...
The abduction by Azerbaijan of persons being transferred to Armenia through the mediation of international actors, including the Russian Peacekeepers, is condemnable and inadmissible. The RA Human Rig...
Azerbaijan has abducted Nelson Sargsyan from the illegal checkpoint in the Lachin corridor. Nelson Stepanyan was born in 2001. He was coming to Armenia from Artsakh under the supervision of the Russia...
Today, the flight from Yerevan to Kapan turned around mid-flight and landed back in Yerevan. Novair airline said this to ABC Media. According to the airline, the reason for not landing in Kapan was th...
At night, an armed attack on the residence of the Artsakh president was reported to the police. The officers of the Stepanakert Police Administration arrived at the scene. Two residents of Stepanaker...
Today, Aug.28, under the mediation and supervision of the International Committee of the Red Cross, six patients, along with their attendants, were transferred to RA specialty hospitals. The patients ...