Էլեկտրոնային դեղատոմսի ներդրմանն ընդառաջ առողջապահության նախարարությունը շարունակում է հանդիպում- քննարկումների շարք մանրածախ դեղագործական գործունեությամբ զբաղվող տնտեսվարողների հետ:   Այս մասին տեղեկ...
Ռուսաստանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել է Երևանում շրջափակված Լենինգրադի երեխաների հուշարձանի վանդալիզմի դեպքը․   «Խստորեն դատապարտում ենք Երևանում շրջափակված Լենինգրադի երե...
Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Սայմոն Շերքլիֆը կանչվել է Իրանի ԱԳՆ՝ վարչապետ Ռիշի Սունակի հայտարարություններից հետո, հաղորդում է IRNA գործակալությունը։ Պատճառը Իրանի հասցեին բրիտանական կառավարության մեղադրանքն...
Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հայտարարել է, որ մտադիր չէ զորքերը դուրս բերել Գազայի հատվածից և մտադիր չէ պաղեստինցիներին ազատել բանտից․ «Ես հայտարարություններ եմ լսում ամենատարբեր գործարքների...
Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև պետական սահմանի սահմանազատման ու սահմանագծման հարցերով երկու երկրների հանձնաժողովների հանդիպումը տեղի կունենա վաղը։ Այս մասին լրատվամիջոցներին հայտնել են փոխվարչապետ Մհեր Գր...
ԿԳՄՍ-ն շարունակում է պայքարել հայոց պատմության նոր դասագրքերի պահպանման համար։ «Կրթության զարգացման և նորարարության ազգային կենտրոն» հիմնադրամը որոշել է լուծարել այն բաժինը, որի ղեկավարը դեմ է արտահայ...
Մոսկվան խիստ նախազգուշացում է ուղղել Վաշինգտոնին՝ ԱՄՆ  կողմից Միացյալ Թագավորությունում միջուկային զենք տեղակայելու մասին վերջին օրերին հնչող հայտարարությունների կապակցությամբ։ Ինչպես հայտարարել է Ռու...
Ադրբեջանը օկուպացված Բերձորի Սուրբ Հարություն եկեղեցին մզկիթի է վերածում։   Այս մասին հայտնում է Արցախի մշակութային ժառանգության պաշտպանության Պետական Խորհուրդը։   «Ադրբեջանի` պետական մակարդակով հայկա...
Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսը մտադիր է մայիսին այցելել Անկարա՝ անցյալ տարվա դեկտեմբերին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի Աթենք կատարած այցին ի պատասխան: Այս մասին Հունաստանի վարչապետը ...
Խաղության օրակարգը տապալելուց հետո Հայաստանի կառավարությունը փորձում է այլընտրանքային ելքեր գտնել գոնե դադարի վիճակը երկարաձգելու ու տապալումը կոծկելու համար։ Արտակարգ և լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյա...

“Path of Honor”: Samvel Tadevosyan’s new film is about Col. Norayr Aslanyan, a participant in the three Artsakh wars, holding RA and Artsakh Order of the Combat Cross of the First and Second Degrees. ...
30.01.2024
Hero of Artsakh Petros Ghevondyan would have turned 60 today. Peto fought in the Artsakh liberation war with Proshyan’s volunteer squad and the special battalion of Shushi. “We will fight till the bit...
Moscow is aware that there are cases when the West asks some countries to secretly send Russian weapons to Ukraine. Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said this. “Moscow is in contact with all th...
A meeting between the former Turkish Minister of National Defense and an MP of the Turkish Parliament, Hulusi Akar, and Ilham Aliyev took place in Azerbaijan. The Turkish MP stated at the meeting that...
Four earthquakes occurred on the border between Kyrgyzstan and China overnight. The Institute of Seismology of the National Academy of Sciences of Kyrgyzstan reports. The first tremor measured 4.5 on ...
Japanese Prime Minister Fumio Kishida has announced his intention to sign a peace treaty with Russia after the territorial issue over the Kuril Islands has been settled. “The relations between Japan a...
The Russian air defense systems destroyed a drone in Tula Oblast in the morning, TASS reports. The Ministry of Regional Security says no injuries or casualties have been reported.
U.S. President Joe Biden has given an order to respond to the attack on the U.S. forces near the border between Syria and Jordan. As Politico reports, citing its sources, among the possible options, s...