Քաղբանտարկյալ, հասարակական գործիչ Նարեկ Մալյանը բանտում ավարտում է իր նոր գիրքը՝ «Լիբերալ ֆաշիստական գործակալական ցանցը և դրա դեմ պայքարի արդյունավետ մեթոդիկան»: Այդ մասին տեղեկանում ենք Մալյանի՝ տելե...
ԻԻՀ պաշտպանության և զինված ուժերի աջակցման նախարարությունում դիմավորման հանդիսավոր արարողությունից հետո տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և ԻԻՀ պաշտպանության ու զինված ուժերի աջ...
Հայաստանի իշխանությունը ցուցադրաբար խզում է հարաբերությունները Ռուսաստանի հետ։ Այդ մասին հայտարարել է Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Կոնստանտին Զատուլինը՝ անդրադառնալով ՀՀ ԱԽ ...
Ռուսաստանը ապագայում դեռ նույնքան ընդարձակ, հաջողակ և բաց կլինի: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը Համաշխարհային երիտասարդական փառատոնի շրջանակներում անցկացվող «Գիտել...
Ռուսաստանը չի ծրագրել և երբեք չի ծրագրի հարձակում որևէ մեկի, այդ թվում՝ ՆԱՏՕ-ի վրա։ Այս մասին Համաշխարհային երիտասարդական փառատոնի շրջանակներում ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։...

Social network disruptions have cost users and their owners millions of dollars. What security issues may arise in such situations, and what should one do in such cases in order not to cause additiona...
The world tried to live without social platforms for a few hours, as Facebook and Instagram had gone down for users worldwide.  There were outages on YouTube, TikTok, X and Google services as well. It...
There is no deployment of Azerbaijani troops in Syunik; the situation along the border is relatively stable; the Azerbaijani who had crossed the border with Armenia was returned to Baku safe and sound...
Azerbaijani Defense Minister Zakir Hasanov left for Turkey on an official visit on Wednesday, the country’s Defense Ministry reports. “During his visit, Hasanov plans to have a number of meetings, as ...