Իրանի նախագահի ուղղաթիռն այսօր ժամեր առաջ ռադարներից կորել է այս երկրի հյուսիսում՝ Արևելյան Ատրապատական նահանգի Արասբարանի անտառապատ լեռնային շրջանում․ այս մասին տելեգրամյան ալիքում գրել է իրանագետ Վա...
Իրանական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռայիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը, եղանակային չափազանց անբարենպաստ պայմանների պատճառով ստիպված է եղել կոշտ վայրէջք կատարել Իրանի Արևելյան Ադրբեջան...
Իրանի նախագահ Իբրահիմ Ռաիսիին տեղափոխող ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել։ Այս մասին հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։ Ռաիսին այսօր Ադրբեջանում հանդիպել էր Իլհամ Ալիևի հետ։ Միջադեպը տեղի է ունեցել վ...
ԱԱԾ-ն հաղորդագրություն է տարածել, որ իրենց Սահմանապահ զորքերը Տավուշի մարզի Կիրանց գյուղի հատվածում իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի պահպանությունը ստանձնելուն ուղղված նախապատր...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային անվտանգության ծառայության Սահմանապահ զորքերը Տավուշի մարզի Կիրանց գյուղի հատվածում իրականացնում են Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի պահպանությունը ստանձնելուն ...
ՀՀ տարածքում կա փակ ավտոճանապարհ, տեղեկացնում է փրկարար ծառայությունը: Արարատի մարզի Գետափնյա գյուղի մոտ գտնվող կամրջի հետիոտնի համար նախատեսված հատվածում տեղի է ունեցել մասնակի փլուզում, ինչի հետևանք...
Այսօր կհանդիպեն Ադրբեջանի և Իրանի նախագահներ Իլհամ Ալիևը և Էբրահիմ Ռայիսին: Իրան-Ադրբեջան սահմանին գտնվող Խուդաֆերինի կամրջի տարածքում երկրների ղեկավարների հանդիպման մասին հայտարարվել էր դեռ մարտին, ս...

The helicopter carrying the president of Iran vanished from the radar screens in the north of the country, in the forested mountainous region of Arasbaran in East Atrpatakan [Azerbaijan] province, Ira...
19.05.2024
The Iranian media says the helicopter carrying Iranian President Ebrahim Raisi had to make a hard landing in East Azerbaijan province of Iran due to extremely poor weather conditions. According to th...
The helicopter carrying Iranian President Ebrahim Raisi has crashed, the Azerbaijani media reports. Raisi met with Ilham Aliyev in Azerbaijan today. The accident took place in East Azerbaijan province...
The current movement obviously enjoys great popular support. Former Armenian Foreign Minister Vardan Oskanyan said this in a Facebook post. According to him, the society is divided into several groups...
The National Security Service of Armenia (NSS) issued a statement, which reads as follows: “The Border Guard troops of the National Security Service of the Republic of Armenia are making preparations ...
Iranian President Ebrahim Raisi and Azerbaijani President Ilham Aliyev will meet today. The meeting of the two leaders near the Khoda Afarin Bridge on the Iran-Azerbaijan border had been announced bac...