Համացանցային ամենաթողությունը Հայաստանում հասել է այնպիսի ծավալների, որ օրենսդրական կարգավորումների անհրաժեշտության մասին խոսում է անգամ Ֆրիդըմ Հաուսը։ Շեշտադրումը՝ սխալ կամ վնասակար տեղեկատվության տա...
Ռուսաստանը մտադիր է կասեցնել անդամակցությունը Եվրոպայում անվտանգության և համագործակցության կազմակերպության (ԵԱՀԿ) խորհրդարանական վեհաժողովին և դադարեցնել վճարումներն այդ մարմնին; «Արմենպրես»-ի հաղորդմ...
Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը չի մասնակցի հունիսի 21-ին Ղազախստանի մայրաքաղաք Ալմաթիում կայանալիք ՀԱՊԿ անդամ երկրների արտաքին գործերի գերատեսչությունների ղեկավարների խորհրդի նիստին: «Արմեն...
Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովը կարճել է Վաղարշապատի համայնքապետ Դիանա Գասպարյանի ընտանիքի անդամների վերաբերյալ վարչական վարույթը։ Գասպարյանի հոր և եղբոր՝ Մնացական և Ժորա Գասպարյանների վերաբերյա...
Իրանի կառավարությունը հավանություն է տվել Եվրասիական տնտեսական միության անդամ երկրների հետ ազատ առևտրի գոտու ստեղծման մասին օրենքի ստորագրմանը․ հայտարարել է  Իրանի կառավարության պաշտոնական ներկայացուց...
Երևան-Թբիլիսի-Վլադիկավկազ ռազմավարական նշանակության ավտոմայրուղու՝ Քվեշեթի-Կոբի ճանապարհի նոր՝ 23 կիլոմետրանոց հատվածի շինարարությունն «ակտիվ ընթացքի մեջ է և կավարտվի մինչև հաջորդ տարվա վերջ»: Այս մաս...
ՀՀ-ում ուժայինները սկսել են հետապնդել «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման առաջնորդ Բագրատ Սրբազանի կողմնակիցներին և ճանապարհին լուրջ դիմադրության չեն հանդիպում, գրել է Независимая Газета-ն։ Ըստ հոդվածի...
Իշխանական կայքերում և սոցցանցերի էջերում հայտնվում են ՀՅԴ Հայաստանի ԳՄ անդամ Գերասիմ Վարդանյանին վերագրվող ձայնագրություններ, որոնցով փորձ է արվում արատավորել Գերասիմ Վարդանյանի բարի համբավը և կեղծ լո...
Իրանն ու Ռուսաստանը քննարկել են իրավիճակը Հարավային Կովկասում և դեմ են արտահայտվել տարածաշրջանային հարցերին արտաքին խաղացողների միջամտությանը՝ այն համարելով ապակառուցողական ։ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը ՆԱՏ...
Խաղաղության նպատակով Բաղրամյան-Դեմիրճյան խաչմերուկ եկած ոստիկանները ժամեր անց ստիպված էին բռնություն գործադրելու հրաման կատարել։ Հու­նի­սի 12-ին ոս­տի­կա­նու­թյու­նը կի­րառել է ա­ռն­վազն 20 լու­սա­ձայ...

Iran and Russia discussed the situation in the South Caucasus and spoke against the interference of foreign players in regional affairs, considering it destructive. U.S. President Joe Biden discussed ...
19.06.2024
The police officers, who came to the Baghramyan-Demirchyan intersection for the purpose of keeping peace, had to carry out an order to use violence hours later. On June 12, the police used at least 20...
Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova said at a press briefing that the supply of military equipment to other countries is carried out in accordance with the requirements of the specia...
In response to the journalist’s question as to whether the issue of the release of Ruben Vardanyan and other Artsakh officials imprisoned in Azerbaijan has been raised during Russian-Azerbaijani conta...
Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova commented on the information about Armenia’s purchase of French CAESAR self-propelled artillery systems. Zakharova noted that France is provoking ...
Four people were killed and 120 were injured in the earthquake that struck Iran on Tuesday. Thirty-five of those injured were hospitalized. The earthquake, measuring 4.9 on the Richter scale, happened...
The “Tatoyan” Foundation prepared a special report on the police actions, including the adoption of special measures during the rally that took place on June 12 at the Baghramyan-Demirchyan intersecti...
June 12 was really a watershed; it was at least the most brutal and unprecedented behavior I have ever seen by the police, lawyer Arsen Babayan said at a press conference. He noted that, in his opinio...
The reaction to the Armenia-France military-technical cooperation by official Baku causes confusion. It is the sovereign right of every state to maintain combat-capable armed forces equipped with mode...
For several months now, Ukraine and the collective West have been calling the Swiss “peace conference” an important diplomatic event in the Ukrainian conflict settlement process, Regnum wrote. Overall...
In Saudi Arabia, at least 577 people have died during a pilgrimage to Mecca due to extreme heat. The air temperature in the region exceeded 50°C. As mentioned, the reason for such a high death toll wa...