ԵՄ դիվանագիտության ղեկավար Ժոզեպ Բորելը Վրաստանին վերջնագիր է ներկայացրել ԵՄ-ին անդամակցելու համար, այն է՝ չեղարկել «Ընտանեկան արժեքների մասին» օրենքը։ Եվրոպական դիվանագիտության ղեկավարին դուր չի եկել...
30.10.2024
Հայաստանի Հայ բարեգործական ընդհանուր միությունը իր հարկի տակ ընդունել է «Թառափ տրիոյին» Միքայել Ոսկանյանի գլխավորությամբ։ Մշակութային երեկոն մեկնարկեց Հովհաննես Թումանյանի «Հին օրթնություն» համանուն ս...
Քիմիայի ուսուցիչը՝ Հեզբոլլահի ղեկավար։ Լիբանանյան Հեզբոլլահ շարժումը նոր առաջնորդ ունի։ Իսրայելի կողմից սպանված Հասան Նասրալլահի փոխարեն նոր ղեկավար է դարձել նրա տեղակալը՝ լիբանանյան խմբավորման ամեն...
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին մտադիր չէ գնալ դատախազություն՝ հոկտեմբերի 26-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների՝ կեղծված լինելու վերաբերյալ իր հայտարարության մասին պարզաբանումներ տալ...
ԱՄՆ-ում նախագահի աթոռի համար թեժ պայքարը շարունակվում է։ Թեկնածուները հաշված օրեր ունեն՝ համոզելու և ընդլայնելու համախոհների թիվը։ Ո՞՞վ է այդ պայքարից ազգայնական ընտանիքում մեծացած, մեկ անգամ արդեն նա...
Ֆրանսիան աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման գործընթացին, որը պետք է տեղի ունենա Ալմա-Աթայի հռչակագրի հիման վրա․ Գորիսում լրագրողների հետ զրույցում ասել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպա...
Վրացական ընտրությունների քննարկումը հայկական հանրային տիրույթում բուռն է և «ինքնամոռաց», սակայն այդ ընթացքում կամ շրջանցվել են, կամ որոշ շրջանակների կողմից միտումնավոր խեղաթյուրվել են մի շարք փաստեր։ ...
Հայաստանը՝ Եվրոպայում համեմատաբար փոքր երկիր, դարձել է Հնդկաստանի զենքի խոշորագույն ներկրողը։ Երկու երկրների միջև պաշտպանական կապերի աճի հետևանքով՝ Հնդկաստանի պաշտպանական արտահանումը հասել է պատմական ...
Եկեղեցիների Համաշխարհային Խորհուրդը (The World Council of Churches, WCC) հրավիրում է «բարի կամքի բոլոր մարդկանց»՝ նոյեմբերի 10-ին՝ Ադրբեջանում COP29 կլիմայի շուրջ բանակցությունների բացման նախօրեին, մի...
Շվեյցարիայի ազգային հեռարձակման ընկերության ստորաբաժանումը՝ SWI swissinfo.ch -ն, անդրադարձել է Ադրբեջանում նոյեմբերին կայանալիք COP29-ին։ Ինչպես նշվել է, մեծաքանակ նավթ և գազ արտահանող Ադրբեջանն այս տ...
Նոյեմբերի 28-ին Աստանայում տեղի կունենա ՀԱՊԿ պետությունների ղեկավարների հանդիպումը. այս մասին հայտնել է ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը: Նա նաև հավելել է, որ դեկտեմբերի վերջին Սանկտ Պետերբուրգում...
Հերթական ոստիկանական ապօրինությունն է տեղի ունեցել այս գիշեր․ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է փաստաբան Հովհաննես Խուդոյանը։ «Նորից «օպերատիվ տվյալներ» կեղծելով` իբր ապօրինի զենք պահելու կասկածով բերման են...

High Representative of the EU for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell has presented Georgia with an ultimatum for EU membership, demanding that the law on “Family Values” be repealed. Bo...
30.10.2024
Chemistry teacher as the new head of Hezbollah. The Lebanese Hezbollah movement has a new leader. Naim Qassem, 71, has taken over as the new leader of Hezbollah after Israel killed Hassan Nasrallah. Q...
The bitter fight for the presidential seat continues in the U.S. The candidates have a few days to convince the voters and expand the number of supporters. Who is Donald Trump, a famous businessman wh...
Armenia, a relatively small country in Europe, has become India’s largest arms importer. Due to the growing defense ties between the two countries, India’s defense exports reached an all-time high in ...
The World Council of Churches (WCC) is inviting all people of good will to join a prayer day for Armenia on Nov. 10, the day before the opening of the COP29 climate talks in Azerbaijan. The WCC will o...
SWI swissinfo.ch, a division of the Swiss Broadcasting Corporation, referred to COP29 to be held in Azerbaijan in November. As noted, Azerbaijan, a large oil and gas exporter, will host COP29, the U.N...
CSTO heads of state will meet in Astana on Nov. 28, CIS General Secretary Sergey Lebedev said. He also noted that, at the end of December, the informal summit of the leaders of the CIS countries will ...
McDonald’s was sued by consumers in a proposed class action stemming from the E.coli outbreak linked to onions in the fast-food chain’s Quarter Pounders, Reuters writes. Consumers have expressed dissa...
U.S. President Joe Biden expressed deep concern about Georgia’s retreat from democracy and called on the republic’s authorities to enter into a dialogue with the opposition in order to restore the “fa...
Reporters Without Borders (RSF) has released a new report analyzing the situation in Arizona, Florida, Nevada and Pennsylvania across five categories—political, legal, socio-cultural, economic, and sa...
Georgia, one of the fault-line post-Soviet states caught between the West and Russia, is on a fast-track to dictatorship and subjugation by Moscow, The Telegraph writes. As noted, the Putin-friendly G...
In Valencia, Spain, people died in heavy rains and the resulting floods, the BBC writes. Carlos Mazón, president of the Valencian Community, told reporters that bodies were found, but did not specify ...