ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդը բաց քննարկում է նախաձեռնել սովի բացառման թեմայով, որի ընթացքում  Ֆրանսիայի ներկայացուցիչը անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակմանն ու Արցախում ստեղծ...
Երևանի «Փյունիկ» ֆուտբոլային ակումբը ՈՒԵՖԱ Կոնֆերենցիաների լիգայի որակավորման 2-րդ փուլի պատասխան խաղում հաղթեց Շվեդական «Կալմար» ակումբին։ Հայկական ակումբը հաղթեց 2։1 հաշվով (երկու հանդիպումների արդյ...
ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհուրդը  բաց քննարկում է նախաձեռնել սովի բացառման թեմայով, որի ընթացքում Շվեյցարիայի ներկայացուցիչը անդրադարձել է Արցախում տիրող իրավիճակին և Լաչինի միջանցքից Վագիֆ Խաչատրյանի առ...
ՄԻԵԴ-ը որոշում է կայացրել  Ադրբեջանին մինչև օգոստոսի 10-ը տրամադրել ժամանակ Ռաշիդ Բեգլարյանի  վերաբերյալ տեղեկատվություն տրամադրելու մասին, տեղեկանում ենք Միջազգային իրավական հարցերով ՀՀ ներկայացուցչի...
Պաշտպանության նախարարի նորանշանակ տեղակալ Հրաչյա Սարգսյանն իր մասնագիտական ոդիսականը սկսել է բանկերից։ 2010-ից մինչև 2018 թվականը աշխատել է երկու հայտնի բանկերում, հիմնականում որպես վարկային ռիսկերի գ...
Հայ Առաքելական Սուրբ եկեղեցու հայաստանաբնակ եպիսկոպոսները հանդես են եկել Արցախի իրավիճակի հետ կապված հայտարարությամբ։ «Մեր ժողովրդի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող թշնամական գործողությունները ոճ...
Այս պահի դրությամբ դեռ որևէ ուժ հայտ չի ներկայացրել սեպտեմբերի 17-ին նշանակված Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցության համար, ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանը։ «Քաղաքա...
Երասխում կառուցվող մետաղաձուլական գործարանն առաջիկայում նախատեսվում է տեղափոխել այլ` ավելի անվտանգ վայր. գրում է Սպուտնիկ Արմենիան։ Մետալուրգիական գործարանը կառուցող «Ջի Թի Բի Սթիլ» ընկերության տնօրեն...
Ադրբեջանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունում և զինվորական դատախազությունում կատարվում են տարբեր քննչական գործողություններ՝ Ռոբերտ Քոչարյանի, Սերժ Սարգսյանի, Սեյրան Օհանյանի և այլ անձանց անուններ...
Փաստաբան Արա Զոհրաբյանն ու Արցախի փաստաբանների պալատի նախագահը համատեղ հայց են ներկայացրել Նիկոլ Փաշինյանի դեմ։ Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Արա Զոհրաբյանը։ Զոհրաբյանի խոսքով՝...
Նիկոլ Փաշինյանն որոշում է ստորագրել՝ Հրաչյա Սարգսյանին ազատելով վարչապետի խորհրդականի պաշտոնից։ Փաշինյանի մեկ այլ որոշմամբ Սարգսյանը նշանակվել է պաշտպանության փոխնախարար։ «Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայ...

Newly appointed Deputy Defense Minister Hrachya Sargsyan began his career odyssey in banks. In 2010–2018, he worked at two well-known banks mainly as a credit risk analyst, getting promoted from junio...
03.08.2023
Plans are afoot to relocate the metallurgical plant under construction in Yeraskh to a safer place, Sputnik Armenia reports. GTB Steel LLC Director Tiran Hakobyan told ABC Media that, at the moment, t...
The General Prosecutor’s Office and the Military Prosecutor’s Office of the Republic of Azerbaijan are carrying out various investigative actions regarding Robert Kocharyan, Serzh Sargsyan, Seyran Oha...
Advocate Ara Zohrabyan and Chairman of the Chamber of Advocates of Artsakh filed a class action against Nikol Pashinyan. Ara Zohrabyan said this today at the press conference. According to Zohrabyan, ...
The Global Centre For The Responsibility To Protect referred to the humanitarian crisis in Nagorno-Karabakh caused by the blockade of the Lachin corridor by Azerbaijan. “Azerbaijani authorities must i...
By Nikol Pashinyan’s order, Hrachya Sargsyan is relieved of his post as advisor to the prime minister and is appointed deputy defense minister. “Under Part 1 of Article 9 of the Law on Public Service,...
In Artsakh, another incident occurred in the line for bread. A man with health problems started to feel unwell. According to eyewitness accounts, since yesterday he was coming to the bakery and leavin...
Members of “For Hadrut” NGO and “Return to Dizak” NGO are staging a protest outside the Government building. They are demanding to meet with Nikol Pashinyan. Yesterday, the protesters wrote a letter t...
Young people from Artsakh, along with the family members and relatives of Vagif Khachatryan, abducted from the Azerbaijani checkpoint, blocked the entrance to the ICRC office in Yerevan, not allowing...
High Representative of the Union for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell made an X post on his phone call with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan. “I reiterated the EU support to ...
The Secretary-General of the U.N. António Guterres is deeply concerned by the reports of continued challenges related to the freedom of movement along the Lachin Corridor, Deputy Spokesman for the Sec...