Մեքսիկայի Գուադալախարա քաղաքում ընթացքի մեջ գտնվող ծանրամարտի աշխարհի երիտասարական առաջնությունումայսօր մրցահարթակ էին դուրս եկել մինչև 102 կգ քաշային մարզիկները։ Մրցահարթակում փայլուն ելույթ է ունեցե...
22.11.2023
Բելառուսի ԱԳ նախարար Սերգեյ Ալեյնիկը հայտնել է, որ այսօր՝ նոյեմբերի 22-ին, Մինսկում ՀԱՊԿ երկրների ԱԳ նախարարները հայտարարություն են ընդունել եվրասիական տարածքի անվտանգության ապահովման ընդհանուր մոտեցո...
Ֆինլանդիան փակում է Ռուսաստանի հետ սահմանային անցակետերը։ Նոյեմբերի 25-ից սահմանին կգործի միայն 1 անցակետ: Սահմանափակումները կգործեն մինչև 2024 թվականի փետրվարի 23-ը: Այդ մասին գրում է Ֆինլանդիայի խոշ...
ՀԱՄԱՍ-ը հայտնել է, որ մարդասիրական հրադադարի ընթացքում 200-300 հումանիտար օգնությունով բեռնատարներ մուտք կգործեն Գազայի հատված: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ գործակալությունը՝ հղում տալով պաղեստինյան շարժմա...
Նոյեմբերի 22-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում ընդունեց պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Իրաքի Հանրապետության նախագահ Աբդ Ալ Լա...
Նոյեմբերի 13-ին ֆրանսիական ինսայդեր Ouest France-ը հայտարարեց, որ պաշտոնական Փարիզը Երևանին է տրամադրել Bastion տիպի զրահամեքենաներ։ Թիվ չի նշվում, սակայն տարածված լուսանկարից կարելի է ենթադրել, որ զր...
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու համար խոչընդոտներ չի տեսնում։ նա այդ մասին խոսել է Միացյալ Թագավորության Արտաքին գործերի գրասենյակի խորհրդարանական կապերի...
ՀԱՊԿ ներկայացուցիչները Մինսկում համատեղ փաստաթղթեր են ստորագրել: Այս մասին տեղեկացնում է Sputnik-ի բելառուսական ծառայությունը։ Փաստաթղթերը, մասնավորապես, վերաբերում են քաղաքական և ռազմական ոլորտներին,...
Լեոնիդ Ազգալդյանի ծննդյան օրն է։ Լեգենդար հրամանատար, «Ազատագրական բանակի» հիմնադիրը կդառնար 81 տարեկան։ Թիֆլիսում ծնված, Կամոյից տեղափոխված Ռուբեն Ազգալդյանի ընտանիքում ծնված հերոսը սովորել է Մոսկվայ...
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հարվածներ է հասցրել Լիբանանի այն վայրերին, որտեղից արկեր են արձակվել հրեական պետության հյուսիսում գտնվող բնակավայրերի ուղղությամբ: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում տալով Ի...
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահյանը կոչ է արել դադարեցնել մարտերը Գազայում, քանի դեռ «ուշ չէ». այս մասին գգրել է նա X-ի իր միկրոբլոգում։ «Պատանդներին ռազմական գործողություններով հնա...
Այսօրվանից Շրջանառության մեջ են դրվում Դրամի 30-ամյակին նվիրված մետաղադրամներ։ 10, 20, 50, 100, 200 և 500 դրամ անվանական արժեքով շրջանառու հիշատակային մետաղադրամները նվիրված են ազգային արժույթի հոբելյ...

On Nov. 13, French daily newspaper Ouest-France announced that official Paris provided Yerevan with Bastion armored personnel carriers. The number is not specified, but we can assume from the publishe...
22.11.2023
Today is Leonid Azgaldyan’s birthday. The legendary commander, the founder of the “Liberation Army” would turn 81 today. The hero, who was born in Ruben Azgaldyan’s family — Ruben Azgaldyan was from T...
The situation in the city hall remains tense; meetings have not been going smoothly for two days. Council of Elders’ members beat each other, use bad language, then thank each other. Accusations fly a...
We regret that Armenia has decided not to attend the CSTO meetings in Minsk. Moscow does not think that this decision acts in Armenia’s interests. As RIA Novosti reports, Russian Foreign Ministry Spok...
The Russian Ministry of Emergency Situations is sending 40 tons of humanitarian aid to Armenia. As noted, the Il-76 aircraft of the Russian Ministry of Emergency Situations has taken off from Zhukovsk...
The Kremlin regrets that Armenia will not participate at a high level in the CSTO summit on Nov. 23 in Minsk. As RIA Novosti reports, Spokesperson for the Russian President Dmitry Peskov said this. “...
Israel has released a list of 300 Palestinian prisoners to be released in exchange for Israeli hostages, The Times of Israel reports. As agreed, Israel will release up to 150 prisoners in exchange for...
In response to the Azerbaijani Foreign Ministry’s Nov. 21 statement, the Armenian Foreign Ministry has issued a statement. As noted, Armenia proposed holding a delimitation commission meeting along th...
Israel and Hamas have agreed to a four-day ceasefire in the Gaza Strip. In exchange for the ceasefire, 50–80 hostages will be released. This is about women and children who are Israeli citizens. “Toni...
The Yerevan Council of Elders meeting has resumed. The meeting was interrupted yesterday because of a fight. Today, the red berets are on duty in the building of the municipality.