Դեկտեմբերի 19-ին Ռումինիայի հայոց թեմի առաջնորդ, Բուլղարիայի հայոց թեմի առաջնորդական տեղապահ և Բալկանյան երկրներում Հայրապետական պատվիրակ Գերաշնորհ Տեր Տաթև եպիսկոպոս Հակոբյանը հանդիպում ունեցավ Արցախ...
Որոշ արտաքին խաղացողներ ծրագրում են մեծ պատերազմ հրահրել Մերձավոր Արևելքում՝ օգտագործելով իսրայելապաղեստինյան հակամարտության սրումը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը։ «Ակնհայտ է...
Գազայի հատվածում իսրայելական ուժերի գործողությունների կապակցությամբ Պաղեստինը դիմել է Միջազգային քրեական դատարան։ Այս մասին ՌԻԱ Նովոստիի հետ զրույցում հայտնել է Վիեննայում Պաղեստինի դեսպան Սալահ Աբդել...
«Տոսպա» ռադիոկայանի փաստաբանը համաձայն չէ «Սպուտնիկ Արմենիայի» վերաբերյալ ՀՌՀ-ի կայացրած որոշման հետ։ «Եթե այս ճանապարհը շարունակվի, ապա կհասնենք գրաքննության, քանի որ մարդու արտահայտած կարծիքի համար ...
ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան ճեպազրույցի ընթացքում անդրադարձել է հայ-ադրբեջանական հարաբերություններին Արևմուտքի միջնորդությանը: «Մենք տեսանք, թե ինչպես ԵՄ-ը լրամշակեց ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգությ...
Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Նաիր Տիկնիզյանը ճանաչվել է Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի»՝ դեկտեմբեր ամսվա լավագույն ֆուտբոլիստ։ Լավագույն ֆուտբոլիստի կոչումը մեր ֆուտբոլիստը ստացել է երկրպագուների քվեարկ...
Եգիպտոսի և Կատարի միջնորդությամբ ակտիվ քննարկումներ են ընթանում Գազայում երկրորդ հրադադարի ուղղությամբ․ այս մասին հաղորդում է BBC-ն։ Ըստ լրատվամիջոցների՝ Իսրայելը ցանկանում է հրադադարի նոր համաձայնագր...

Russia expects that Nikol Pashinyan will participate in the informal CIS summit scheduled for Saint Petersburg. Moscow is ready to constructively settle all issues with Yerevan. Russian Foreign Minist...
20.12.2023
If both Baku and Yerevan engage with the EU Mission in Armenia, it could help prevent incidents and launch cooperation on cross-border projects. President of the think-tank International Crisis Group ...
Spokesperson for the Russian President Dmitry Peskov called Kyiv’s “peace formula” an absurdity, as Ukraine is trying to find this formula without the participation of Russia, and it has no potential ...
The situation in the village of Noratus in Gegharkunik Province has been tense since the night. Clashes broke out between the police and fishermen. About two dozen residents of Noratus, including mino...
The Colorado Supreme Court has banned former U.S. President Donald Trump from running for the 2024 presidential election and from casting a vote. The Republicans have called the decision an “actual at...
The U.S. is starting to monitor more carefully how well human rights are protected, including in Armenia. International Relations Specialist Suren Sargsyan made a Facebook post on this. He noted that...
CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov will visit Armenia on Dec. 21, the CSTO press service reports. He will meet with Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan. The meeting is to discuss the...
Children and their families are not safe even in hospitals in the Gaza Strip. UNICEF Spokesperson James Elder said this in a statement. He noted that over the past two days, the largest remaining hosp...