Եվրախորհրդարանում կայացել է քննարկում՝ «Ադրբեջանում քաղաքական իրավիճակը և մարդու իրավունքների խնդիրները» թեմայով: Եվրախորհրդարանի պատգամավոր, Հարավային Կովկասի երկրների հետ հարաբերությունների գծով պատ...
22.10.2024
Փրկարար ծառայությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են։ Կապան-Սիսիան ավտոճանապարհը փակ է բեռնատարների համար։ Սյունիքի մարզի Աղվանի-Տաթև-Լծեն ավտոճանապարհին տեղու...
Ալբանիայի Տիրանա քաղաքում ընթացող հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի մինչև 23 տարեկաննների աշխարհի առաջնության եզրափակիչ փուլում Հայաստանի ներկայացուցիչ Շանթ Խաչատրյանը (72կգ) 1։3 հաշվով պարտվել է ԵԱ գործ...
ԶԼՄ-ներում տեսանյութ էր տարածվել, թե ինչպես է մի կին ներկում Երևանի Պուշկինի փողոցի շենքերից մեկին պատկերված 44-օրյա պատերազմի մասնակիցների դիմանկարները: ՆԳՆ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Կե...
ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը նամակ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին: Նամակում, մասնավորապես, նշված է. «Հարգելի պարոն վարչապետ, ուրախ եմ տեսնել, որ Ձեր երկիրը և Ադրբեջանը կայուն առաջընթաց են գրանցել խաղաղության համաձ...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել է վերապատրաստման դասընթացներին մասնակցող Հայաստանի և Սփյուռքի տարբեր թեմերից ժամանած քահանաներին։ Այս մասին հայտնում ...
Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանը այցելել է Լոռու մարզի Տաշիր քաղաք, հայտնում են Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմից։ Նշվում է, որ Գուգարաց թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր ...
Կոնսերվատորիայի Միասնական Շարժումը հայտարարություն է տարածել․ «Երևանի Կոմիտասի անվան ՊԵՏԱԿԱՆ կոնսերվատորիայի տանիքը 2024 թվականի օգոստոսի 28-ին պետք է վերանորոգված լիներ։ Պայմանավորվածությունը, որը կա...
Լեհաստանի արտաքին գործերի նախարար Ռադոսլավ Սիկորսկին հայտարարել է, որ երկրի ԱԳՆ-ն հետ է կանչել Պոզնանում Ռուսաստանի հյուպատոսության աշխատանքի վերաբերյալ համաձայնությունը: Նրա խոսքով` հյուպատոսության ա...
Լիբանանյան «Հզբոլլահ» շարժումը ստանձնել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի կեցավայրի ուղղությամբ իրականացված հարձակման պատասխանատվությունը. այս մասին հայտարարել է շարժման մամուլի ծառայության ղեկ...
Տիրանայում ընթացող մինչև 23 տարեկան հունահռոմեական ոճի ըմբիշների աշխարհի առաջնությունում Ալբերտ Վարդանյանը հաղթեց ղրղըզ Էրլան Մանաթբեկովին, իսկ Արման Վարդանյանը` Կոլումբիայի ներկայացուցիչ Ռոնալդո Սանչ...
Կազանում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի նախագահի և Հնդկաստանի վարչապետի հանդիպումը: Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը գնահատում է BRICS-ի ձևաչափով Հնդկաստանի հետ փոխգործակցությունը: ՌԴ նախագահի ...

A video of a woman painting the portraits of the participants of the 44-day war depicted on one of the buildings on Pushkin Street in Yerevan was circulated in the media. Thanks to extensive operation...
22.10.2024
The United Conservatory Movement issued a statement, which reads as follows: “The roof of Yerevan’s State Conservatory named after Komitas should have been repaired on Aug. 28, 2024. The agreement, wh...
Yesterday, the Parliament’s Standing Committee on Foreign Relations gave a positive conclusion to the question of discussing and ratifying the regulation on the state border between Armenia and Azerba...
One week after the Persian Gulf mini-tour, on Oct. 18, Iranian Foreign Minister Abbas Araghchi left for Istanbul to attend the regional 3+3 format (the so-called South Caucasian six) meeting. During t...
A fire broke out in the oil refinery named after Heydar Aliyev in the Nizami district of Baku. The forces of the State Fire Service of the Ministry of Internal Affairs and Communications were sent to ...
Two years ago this October, Azerbaijan committed what had been, until the Israeli rampage of the past year, among the most egregious cases of ethic cleaning since the Yugoslav wars of the 1990s, when ...
Ilir Meta, former president of Albania, has been arrested. His advocate noted that the politician was kidnapped from the street. Meta was arrested on charges of corruption. According to Express, Meta ...
U.N. Secretary-General António Guterres has accepted the invitation of the Azerbaijani government to attend COP29 and is preparing for the upcoming visit, Florencia Soto Nino, associate spokesperson f...
The U.K. will give Ukraine a £2.26 billion ($2.93 billion) loan to be paid back using the extraordinary profits on Russian frozen assets, The Telegraph writes. According to the newspaper, the U.K. wil...
The Ministry of Defense of Kazakhstan proposes making changes to the agreement on the status of CSTO formations. The changes imply the improvement of the legal framework for the temporary presence of ...
Yury Ushakov, assistant to the Russian president, announced that representatives of 36 states, including 22 leaders, will attend the BRICS and BRICS+/Outreach summits to be held in Kazan on Oct. 23–24...
A high-ranking official from the West suggested that former Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili make war on Russia, which would last three to four days, and then the country would mount guerri...