ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան չի մեկնաբանել Վաշինգտոնում ընթացող հայ-ադրբեջանական բանակցությունները՝ նշելով, որ դրան կանդրադառնա, երբ հանդիպումների ավարտից հետո կողմե...
03.05.2023
ԱՄՆ մի շարք պաշտոնյաներ ակտիվորեն ներգրավված են այս գործընթացում. Պետքարտուղարությունից մեկնաբանել են հայ-ադրբեջանական բանակցությունները ԱՄՆ պեքարտուղարության փոխխոսնակ Վեդանտ Պատելը լրագրողների հետ ...
Չավուշօղլուն նշել է պատճառը Թուրքիան փակել է իր օդային տարածքը Հայաստանի համար: Այս մասին հարցազրույցում ասել է Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն։ Նա նշել է, որ դեպի երրորդ երկրներ հայկական...

Russian Foreign Ministry spokesperson Maria Zakharova refrained from commenting on the ongoing Armenian-Azerbaijani negotiations in Washington, stating that she will address it when the two sides make...
03.05.2023
Principal Deputy Spokesperson of the U.S. Department of State Vedant Patel in his interview to journalists referred to the Armenian-Azerbaijani peace negotiations in Washington. He refused to provide ...
Cavusoglu mentioned the reason for closing its airspace to Armenian aircraft. Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu referred to this in his interview. He noted that their airspace is closed to Arm...