Հայաստանում միջազգային 6-րդ բժշկական համաժողովի ընթացքում տեղի ունեցավ «Սփյուռք-Հայաստան-Արցախ» խորագրով քննարկում։ Ուղիղ տեսակապի միջոցով իրականացվող քննարկմանը մասնակցում էր նաև Արցախի նախկին պետնախ...
08.07.2023
Արցախում այս պահին ամենասուղը դիզվառելիքի ու բենզինի խնդիրն է։ Այս մասին ABCmedia.am-ի զրույցում ասաց Արցախի Մարտունու շրջանի բնակիչ Պավել Ավագյանը։ «Ալյուրի խնդիր էլ ունենք, բայց խանութներում հաց, իս...
Հուլիսի 7-ին` ժամը 22:00-ին, Մարտակերտի շրջանի Աղաբեկալանջ գյուղի բնակիչ Վ. Ն.-ն, ոստիկանություն է դիմել այն մասին, որ իր երկու անչափահաս երեխաներին` 3 տարեկան Լ. Ն.-ին և և 6-ամյա Գ.Ն.-ին, նույն օրը ժ...
Այսօր «Հայաքվե» նախաձեռնության համակարգող Ավետիք Չալաբյանը, «Հայաքվե» նախաձեռնության լիազոր ներկայացուցիչ Արամ Պետրոսյանը ամփոփեցին ստորագրահավաքի առաջին շաբաթը։ Ավետիք Չալաբյանը նշեց, որ 5 օրվա ընթաց...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի այցը Թուրքիա նախատեսված է օգոստոսին: Ինչպես տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունը, Էրդողանն այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ ...
Արդարադատության միջազգային դատարանի փետրվարի 22-ի որոշումը պետք է ամբողջությամբ կատարվի Ադրբեջանի կողմից՝ առանց որևէ շահարկումների և տեքստի կեղծ մեկնաբանությունների։ Թվիթերի իր էջում այս մասին գրել է ...
Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսարանը հրապարակել է Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա. Կաթողիկոսի քարոզից մեկ հատված: «Պետք է իրատես լինել․ այսօր մենք այնպիսի մարդկանց կարիք ունենք, այնպիսի ղեկավարների, այնպիսի առաջնորդներ...
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկու հետ բանակցություններից հետո Թուրքիայի նախագահ Ռեջեբ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Ուկրաինան արժանի է ՆԱՏՕ-ին անդամակցելուն։ «Մենք ինտենսիվ ջանքեր ենք գործադրում...

During the 6th International Medical Congress in Armenia, a discussion entitled “Diaspora-Armenia-Artsakh” took place. Former Artsakh Minister of State Ruben Vardanyan also participated in the discuss...
08.07.2023
At the moment, the most acute problem facing Artsakh is that of diesel fuel and gasoline supplies. Resident of Martuni region of Artsakh Pavel Avagyan said this in his meeting with ABC Media. “We have...
Today, Coordinator of the Hayakve initiative Avetik Chalabyan and Authorized Representative Aram Petrosyan summed up the first week of the signature collection. Avetik Chalabyan noted that 14,800 peop...
Russian President Vladimir Putin’s visit to Turkey is scheduled for August. As RIA Novosti agency reports, Erdoğan said this at the press conference following the talks with Ukrainian President Volody...
Azerbaijan must fully abide by the Feb. 22 decision made by the International Court of Justice without any manipulations or misinterpretation of the text. The Spokesperson for the RA Ministry of Forei...
The Armenian Catholicosate of the Great House of Cilicia published a fragment from the sermon of His Holiness Aram I. “We must be realistic. Today we need people, leaders, both spiritual and national ...
Ukraine deserves to have NATO membership, Turkish President Recep Tayyip Erdoğan said, following talks with Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy. “We are making intensive efforts to end the war thr...