Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Մինչ Հայաստանում ոմանք վախենում են գրել կամ արտաբերել պատմական և ներկայիս լեգիտիմության առումով անխոցելի Արցախ հինավուրց հայկական տեղանունը, Հայաստանից բռնազավթված ...
Հատված Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանի քարոզից․  «Ես վստահ եմ, որ յուրաքանչյուրը՝ անկախ նրանից, թե ինչ դրսևորում ունի ինքը՝ ամենավատից մինչև ամենաբա...
Քաղաքի ամանորյա ձևավորումն արդեն սկսվել է։ Քաղաքում տեղադրում եմ լույսերն ու հրապարակի տոնածառը։ Միջոցառումները նախորդ տարվա պես շքեղ չեն լինելու, բայց քաղաքային իշխանությունը խոստանում է, որ տոնական ...
ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի փաստաբանական խումբը հայտարարություն է տարածել. «ՀՀ գլխավոր դատախազությունը հաղորդագրություն, իսկ Հայաստանի հանրային հեռուստաընկերությունը տեսանյութ է տարածել՝ ՀՀ գլխավոր դ...
Թուրքիայի Մալաթիա նահանգում րոպեների ընթացքում երկրորդ  երկրաշարժն  է տեղի ունեցել՝ 4,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ, տեղեկանում ենք թուրքական լրատվամիջոցներից։ Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են տեղական ժամ...
Իրաքի նախագահ Աբդուլ Լատիֆ Ռաշիդն այցելել է Հայաստանում գտնվող աշխարհի ամենամեծ եզդիական տաճար։ Այս մասին տեղեկացնում է Իրաքի նախագահի մամուլի ծառայությունը։  «Իրաքը հպարտ է, որ իր պատմության և մշակու...
Այսօր կառավարության հերթական նիստն էր, իսկ կառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիաներ էին ընթանում։ Հասարակության տարբեր շերտերի ներկայացուցիչներ Հանրապետության հրապարակում են՝ իրենց պահանջներով։  Առաջ...
ՆԱՏՕ-ի լոգիստիկայի և նյութատեխնիկական ապահովման միացյալ հրամանատարության ղեկավար Ալեքսանդր Սոլֆրանկը լրատվամիջոցների հետ զրույցում հայտարարել է «ռազմական Շենգեն» ստեղծելու իր ցանկության մասին: Այս մաս...
Սիրիայի հյուսիս-արևելքում գտնվող ամերիկյան բազայի ուղղությամբ հրթիռներ են արձակվել։ Այս մասին   տեղեկացնում է լիբանանյան Al Mayadeen հեռուստաալիքը։ Ըստ աղբյուրի՝ հրիթռակոծվել է Դեր Զոր նահանգի Կոնիկո ...

Outdoor decoration activities for the New Year have already begun. Lights are being installed and the Christmas tree is being placed. Celebrations are not going to be as luxurious as last year, but th...
23.11.2023
While the Cabinet meeting was going ahead, protests outside the Government building were taking place. Representatives of various segments of society were in Republic Square with their demands. Fish f...
One hundred and ninety-four children have been born in families displaced from Artsakh. Press Secretary for the Minister of Health Mariam Tsatryan said this to ABC Media. Among the newborns, 118 are b...
The Collective Security Treaty Organization (CSTO) summit has opened in the Independence Palace in Minsk. Belarusian President Alexander Lukashenko welcomed the leaders of the countries attending the ...
One of the victims of the explosion at Yerevan State University has died. Armenian Minister of Health Anahit Avanesyan made a Facebook post on this. “Unfortunately, the condition of one of the patient...
Currently, 76 people displaced from Artsakh, who were injured in the latest Artsakh war on Sept. 19 and in the blast at a fuel depot, are receiving treatment in different medical centers of Yerevan. P...
The latest war in Artsakh made many people forget the hard days of the siege, while the blast in the fuel depot and displacement made them forget the war — temporarily. Today, being busy addressing he...
CSTO Secretary General Imangali Tasmagambetov will visit Yerevan after the CSTO summit in Minsk, the Ministry of Foreign Affairs of Belarus reports. The Belarussian Foreign Minister noted that the CST...
Austrian Ambassador to Armenia Thomas Mühlmann and Military Attaché Col. Thomas Ahammer visited the EU monitors in Jermuk. The EU Mission in Armenia made an X post on this. “Regardless of the weather...
Under a preliminary agreement, on Nov. 30, the commissions on Border Demarcation and Border Security Issues of Armenia and Azerbaijan will meet at the state border. Spokesperson for the Armenian Forei...
Between Oct. 5 and Nov. 3, Azerbaijanis have carved a road with bulldozers through the historical burial ground in Shushi, the Caucasus Heritage Watch reports. The organization posted photos from spac...