Հայաստանի դեմ արբիտրաժային վարույթի շրջանակներում Ադրբեջանի պահանջներն անհիմն են։ Այս մասին հայտարարություն է տարածել Միջազգային իրավական հարցերով Հայաստանի ներկայացուցչի գրասենյակը։ «Այսօր Միջազգային...
Հոգեշնորհ Տ․ Միքայել վարդապետ Գևորգյանը հաղորդագրություն է տարածել․ «Սիրելի բարեպաշտ հավատավոր ժողովուրդ, վերջերս իմ սպասավորության վերաբերյալ տարբեր հարթակներում քննարկումներ եղան: Ուստի, հետագա տարա...
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը փորձում է Փաշինյանից ավելի Նիկոլ երևալ։ Եթե փորձենք հիշել հակառուսական գործունեությամբ ու հայտարարություններով ավելի շատ աչքի ընկած այլ պետական գործչի,...
Իսրայելի արտգործնախարար Իսրայել Կացը, ի պատասխան Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանի հայտարարությունների, հիշեցրել է հայերի ցեղասպանության մասին: Էրդողանն ավելի վաղ ՄԱԿ-ի Միջազգային դատարան է ներկայացրել...
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի հրամանագրերով Սամվել Հայրապետյանը, Տիգրան Հարությունյանը, Անդրանիկ Սիմոնյանը և Արամ Հակոբյանն ազատվել են ԱԱԾ տնօրենի տեղակալների պաշտոններից, իսկ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ո...
Ուկրաինայում բրիտանական ռազմական կոնտինգենտի տեղակայումը կնշանակի պատերազմի հայտարարում Ռուսաստանին։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը։ Այսպես է նա մեկնաբանել ...
Ռուսաստանը շարունակելու է հատուկ ռազմական գործողությունը, ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը։ «Ռուսաստանը շարունակում է հատուկ ռազմական գործողությունը: Այն շարո...
Team Telecom Armenia-ն գործարկել է Հայաստանի համար ռազմավարական նշանակության երրորդ միջազգային կապուղին, որը կդիվերսիֆիկացնի երկիր մուտք գործող ենթակառուցվածքները՝ բարձրացնելով ինտերնետի անվտանգության...

A public discussion was held, titled “What Is To Come and What Should We Do?”. One of the speakers, Armenian NA MP Anna Mkrtchyan noted that history does not stand power-grabbers forever, and this is ...
12.01.2024
Thousands of people died in the Artsakh wars. The struggle was for the homeland and it was a necessity. The survivors of the events following the Sept. 19 2023 one-day war now do not live in the prese...
The Armenian and Azerbaijani authorities should focus on human rights protection in their peace talks and establish strong human rights safeguards for all persons affected by the conflict. Council of ...
Old things may seem impractical, but each of them bears a touch of elegance. Have you ever looked at the faces of people standing at the bus stop? What are they thinking? Are they in a hurry? Maybe th...
Statements by Armenian officials that the Russian peacekeepers failed to protect the Armenian population in Artsakh and allowed the ethnic cleansing activities there are destructive and have no relati...
Turkologist Gevorg Galtakyan spoke about the Turkish methods of psychological warfare during “Pոլիս”. “To understand the anatomy of psychological warfare, it is important to know who stands behind it ...
Nothing has changed; the very essence of politics is the same; the actors have changed only. In this year’s first episode of “Change the Channel With Abraham Gasparyan”, Director of Genesis Armenia Th...
The U.S. believes a durable peace between Azerbaijan and Armenia is possible. Principal Deputy Spokesperson for the U.S. Department of State Vedant Patel said this. Referring to the visit of Senior A...
The U.S. and U.K. armed forces have carried out strikes on the targets of the rebel movement Ansar Allah (the Houthi movement) in Yemen overnight into Friday, TASS reports. Strikes were made on the si...