Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը և Պաղեստինի արտգործնախարար Ռիադ ալ-Մալիքին Նյու Յորքում կայացած հանդիպման ժամանակ ընդգծել են Գազայի հատվածում արյունահեղության շուտափույթ դադարեցման և մերձավոր...
«Հայոց պատմությունը» «Հայաստանի պատմություն» անվանափոխելու կառավարության որոշումը հայ ժողովրդի հավաքական ինքնության կառուցվածքում ազգայինի դուրս մղումն է։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է պատմակա...
Լեռնային Ղարաբաղում մենք բախվել ենք սուր հումանիտար ճգնաժամի, որը բացասաբար է ազդել տասնյակ հազարավոր մարդկանց վրա՝ հանգեցնելով զանգվածային արտագաղթի։ Այս մասին ԵԽԽՎ ձմեռային նստաշրջանում իր ելույթի ժ...
Հայոց պատմության նոր դասագրքերի աղմուկը չէր հանդարտվել, այժմ էլ նախարարությունը նոր նախագիծ է ներկայացրել հանրային քննարկման։ Ըստ այդ նախագծի Հայոց  պատմություն առարկան պիտի վերանվանվի Հայաստանի պատմո...
Իսրայելը Գազայի հատվածում կշարունակի պայքարը մինչև լիակատար հաղթանակ. Հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուն հունվարի 22-ին պաղեստինյան անկլավում տեղի ունեցած մարտերում ավելի քան 20 զինծա...
ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրել է․ «Արմեն Աշոտյանի խափանման միջոցի հետ կապված ես, մեր պատգամավոր ընկերները, Հայաստանի ու արտերկրի մի շարք հեղինակավոր անձինք անձնական ե...

-During the first Artsakh war, everyone was working toward a common goal: to unite Artsakh with Armenia. Now, was Artsakh seen as part of the homeland during the 44-day war? – There’s the rub. Was it...
23.01.2024
Levon Aghasyan, the leading jumper of the Armenian athletics team, won a silver at the 2024 International Athletics Tournament: Olga Rypakova Prizes. In the tournament held in Kazakhstan on Jan. 20, t...
On patrol in Jermuk with European External Action Service GEO Desk Officer Martti Lutsar despite challenging winter conditions. The EU Mission in Armenia made an X post on this. “The EUMA patrol obser...
In Artsakh, occupied by Azerbaijan, the policy of appropriating Armenian cultural heritage continues at a state level. Caucasus Expert Hovik Avanesov made a Facebook post on this. “New cases of vandal...
EUMA Head of Mission Markus Ritter hosted Austrian Ambassador to Armenia Thomas Mühlmann on patrol. The EU Mission in Armenia made an X post on this. “Regardless of the weather conditions, the Missio...
Washington is interested in the resumption of talks between Armenia and Azerbaijan. Principal Deputy Spokesperson for the U.S. Department of State Vedant Patel said this at a press briefing. He said t...
The U.S. and British militaries carried out another round of strikes on Houthi sites in Yemen, the Associated Press reports. According to U.S. officials, the U.S. and the U.K. used warship- and submar...