Ազգային ժողովում ինչպես ազգային ժողովում։ Քննարկում են ամեն ինչ, ըստ թվերի ամեն ինչ կարգին է, բայց հողի վրա գրեթե ոչինչ կարծես չի փոխվում։ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովների նիստին կառավարության ն...
05.06.2024
2023 թվականի այս օրերին` հունիսի 6-ին, ամբողջովին շրջափակման մեջ գտնվող Արցախից ազդարարեցինք Մշակույթի օմբուդսմենի գրասենյակի ստեղծման մասին։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Կովկասագետ Հովիկ Ավա...
Ռուսաստանի համար, մեծ հաշվով, միևնույն է, թե ով կհաղթի ԱՄՆ նախագահական ընտրություններում՝ Դոնալդ Թրամփը, թե Ջո Բայդենը․ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, գրում է РИА Новости-ն։ «Մեծ հաշվով, մե...
Հայաստանում մեծությամբ երկրորդ, մասնագիտական առումով միակ գիտատեխնիկական գրադարանը լուծարելու որոշում է կայացրել Էկոնոմիկայի նախարարությունը։ Ի՞նչ կարևորություն ունի այդ գրադարանը, ինչու՞ չպետք է լուծ...
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանի՝ Չինաստան կատարած այցի ընթացքում BRICS-ին միանալու ցանկության մասին հայտարարությունը կարող է ունենալ մի քանի իմաստ։ Սա կարող է նույնիսկ չնշանակել, որ Թուրքիան պատ...
Մենք, իհարկե, կողմ ենք սահմանազատմանն ու սահմանագծմանը, բայց ոչ այսկերպ ապօրինի․ Տավուշից սկիզբ առած այս պայքարը հենց դրա դեմ է։ Չենք կարող խաղաղ ապրել սահմանի ամենապաշտպանված հատվածն ապամոնտաժելով ու...
Ամբողջ ճանապարհին ցուցանակներ են՝ «Ստեփանակերտ», «Մարտակերտ», «Դրմբոն» գրված։ Դրանք ևս վկայում են, թե ինչպես էինք մենք ապրում 4 տարի առաջ, 6 տարի առաջ և ուր էինք գնում այս նույն ճանապարհով։ Հիմա փակվա...
12-րդ դասարանի ավարտական քննություններն այլևս առաջվանը չեն լինի։ ԿԳՄՍ նախարարությունը նախատեսում է փոխել ավարտական քննությունների ձևաչափը։ 12-րդ դասարանի աշակերտն ավարտելիս՝ Հայոց պատմություն և հայ գր...
Ահռելի վնասներ, այդ թվում՝ ֆինանսական, որոնք դեռ հաշվել չի ստացվում, դրանց մի մասը դեռ տեսանելի էլ չէ։ Տիղմով պատված փողոցներ, տներ, խանութներ, արհեստանոց և արվեստանոցներ, անկած կենդանիներ, որոնց մարմ...
Գործող իշխանությունը նախօրոք պլանավորված էր եկել՝ լավ իմանալով, թե երբ ու ինչպես է հանձնելու մեր հայրենիքը։ Սոթքում «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժման հանրահավաքի ժամանակ ասել է «Հայաստան» խմբակցությա...
Վրաստանի և Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիաները համատեղ հայտ են ներկայացրել 2029 թվականի ՖԻՖԱ-ի մինչև 20 տարեկանների աշխարհի առաջնությունն ընդունելու համար։ Այս մասին հայտարարել են Վրաստանի և Հայաստանի ֆո...
Լոռու և Տավուշի մարզերում ջրհեղեղը աշխարհագրական լայն տարածում ունի։ Տուժել են 8 քաղաք ու 30 գյուղական համայնք։ ABC media-ի հետ զրույցում ասել է տնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը։ «Ջրհեղեղը մեծ վնասներ է հասց...

In the National Assembly as in the National Assembly. They are discussing everything; according to numbers, everything seems alright, but on the ground, almost nothing seems to be changing. At the mee...
05.06.2024
For Russia, on the whole, it doesn’t matter who will win the U.S. presidential election: Donald Trump or Joe Biden. As RIA Novosti writes, Russian President Vladimir Putin said this. “By and large, it...
The Armenian Ministry of Economy has made a decision to close down the second largest and only sci-tech library in Armenia. In what way is that library important, and why should it not be dissolved? W...
The 12th grade final exams will no longer be as they were. The Ministry of Education, Science, Culture and Sports (MoESCS) is planning to change the format of final exams. At the end of the 12th grade...
Enormous damage, including financial ones, which cannot be assessed yet; a part of it is not even visible yet. Streets, houses, shops, workshops and studios covered with sludge; dead animals whose bod...
Russian border guards have left Nerkin Hand in Syunik Province, Governor of Syunik Province Robert Ghukasyan told the press. “They left the positions where they had been stationed after the 44-day war...
A military training aircraft crashed in Kayseri Province, Turkey on Tuesday. As a result, both pilots were killed, the Turkish Defense Ministry reported. Gunfire was heard near the U.S. Embassy in Bei...
Armenia’s hasty steps may make it impossible to return to the joint efforts of creating a common defense area with Russia and other CSTO countries. As TASS reports, Russian Deputy Foreign Minister Mik...
It is unwise to view Azerbaijan as a reliable ally for Russia in the South Caucasus because of its close cooperation with Turkey, Tsargrad writes. According to expert Alexander Burenkov, Ankara is the...
Gunfire was heard near the U.S. Embassy in Beirut. The shots continued for about half an hour. All roads leading to the embassy have been closed. The embassy reported that the staff members were not i...
The Armenian Unified Information Center issued a statement regarding international aid for the elimination of the consequences of the floods in Lori and Tavush provinces of Armenia. The statement read...
Turkish President Recep Tayyip Erdoğan considers the supply of Turkmen gas to Turkey and Europe through the territory of Azerbaijan to be a matter of time. “In the near future, we aim to complete the ...