Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես եպիսկոպոս Աբրահամյանն Ամանորյա և Սուրբ Ծննդյան մաղթանք է հղել․ «Սիրեցյա՛լ հավատավոր զավակներ, ահա կյանքի ևս մի շրջափուլ իր օրինաչափ ա...
Ռուսաստանի Դաշնությունում մարդու իրավունքների հանձնակատար Տատյանա Մոսկալկովան հանդիպել է Ուկրաինայի Գերագույն Ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատար Դմիտրի Լուբինեցին։ «Երեկ հերթական հանդիպումն է տեղի...
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորել է օտարերկրյա առաջնորդներին Ամանորի կապակցությամբ։ Այս մասին Белта-ին հայտնել են Բելառուսի ղեկավարի մամուլի ծառայությունից։ Մասնավորապես, Լուկաշենկոն...
Երևանի «Փյունիկը» նոր սեփականատեր ունի։ Այս մասին տեղեկացնում է ակումբի մամուլի ծառայությունը։ «Ակումբը թևակոխում է նոր ժամանակաշրջան։ «Փյունիկն» Արթուր Սողոմոնյանից փոխանցվել է Անտոն Ֆարբերին։ Այս գո...
Հայ Առաքելական եկեղեցու Շիրակի թեմի առաջնորդ Տ․ Միքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանի շնորհավորական ուղերձն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան առթիվ․ «Սիրելի՛ բարեպաշտ եւ հավատավոր զավակներ. Տարեմտի այս օրը մենք կրկին...
Թուրքիայի իրավապահ մարմինները երկրում լայնածավալ գործողություն են իրականացրել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակերպության դեմ․  տեղեկացնում է թուրքական NTV հեռուստաալիքը։ Աղբյուրի համաձայն՝ Թու...
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ուղերձ է հղել  Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ․ «Սի՛րելի հայրենակիցներ, շնորհավորում եմ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ։ Թող գալիք տարին հուսահատո...

Russian Commissioner for Human Rights Tatyana Moskalkova met with Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights Dmytro Lubinets. “Yesterday, another meeting took place with Dmytro Lubinets, Ukrai...
31.12.2024
Belarusian President Alexander Lukashenko has extended New Year’s greetings to foreign leaders, the press service of the Belarusian president told BelTA. In particular, Lukashenko congratulated Russia...
France carried out missile strikes in Syria, targeting Islamic State sites in the country, Reuters writes, citing French Armed Forces Minister Sebastien Lecornu. Lecornu noted that the strike was made...
Third President of Armenia Serzh Sargsyan has delivered a message on the occasion of the New Year and Christmas. The message reads as follows: “Compatriots, Today, we are bidding farewell to yet anoth...
Turkey’s law enforcement has carried out a large-scale operation against the Islamic State terrorist organization, Turkish NTV TV channel reports. According to the source, the operation lasted for 12 ...
Second President of Armenia Robert Kocharyan has delivered a message on the occasion of the New Year and Christmas. The message reads as follows: “Dear compatriots, I congratulate you on the occasion ...
As the South Caucasus enters 2025, uncertainty surrounds the year ahead, Common Space writes. As noted, even the outgoing Biden administration in the United States, eager to facilitate a peace agreeme...