ՀՀ փոխարտգործնախարար Վահան Կոստանյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով հայ-ադրբեջանական բանակցություններին և մասնավորապես հարցին՝ ի՞նչ փուլում են գտնվում, Կոստանյանը նշեց, որ սկզբունքային հարցե...
19.06.2023
Հունիսի 19-ին՝ ժամը 00:45-02:20-ը, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան (Սոթք) և հարավարևմտյան (Երասխ) ուղղությամբ տեղակայված հայկակա...
Հունիսի 18-ի ժամը 09:30-ից հունիսի 19-ի ժամը 01։08-ն ընկած ժամանակահատվածում Ադրբեջանի ԶՈւ-ն Մարտունու և Մարտակերտի ուղղությամբ խախտել է հրադադարը` կիրառելով հրաձգային զենք։ Այս մասին հաղորդում է Արց...

RA Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, in his interview to journalists, referring to the Armenian-Azerbaijani negotiations and the stage they have reached in particular, stated that they have not...
19.06.2023
From 00:45 to 02:20 a.m. on June 19, the Azerbaijani Armed Forces opened fire from different caliber firearms on the Armenian positions in the eastern (Sotk) and southwestern (Yeraskh) parts of the bo...
Between 09:30 a.m. June 18 and 01:08 a.m. June 19, the Azerbaijani Armed Forces violated the ceasefire in the direction of Martuni and Martakert, using small arms, the Artsakh Defense Ministry reports...