Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի նախկին ավագ, «Ինտերի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում անդրադարձել է Արցախի նախկին պետնախարար  Ռուբեն Վարդանյանի՝ Ադրբեջանի սահմանապահների կողմի...
«Ազգային առաջընթաց» կուսակցության  Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Հայկ Մարությանը  ուղիղ եթերում հայտարարեց,  որ իրենք  չեն մասնակցելու ավագանու առաջին նիստին, որպեսզի չապահովվի քվորում, քաղաքապետ չընտրվի...
«Մայր Հայաստան» դաշինքի  գրասենյակում Արցախից բռնի տեղահանվածներին օժանդակելու կենտրոն է գործում։  ««Մայր Հայաստան» շարժման հովանու ներքո 24-ժամյա ռեժիմով աշխատող կենտրոն է գործում, որտեղ Արցախից բռնի...
Ազգային կոմիտեն անդրադարձել է սեպտեմբերի 19-ից խաղաղ բողոքի գործողությունների ժամանակ ձերբակալվածների հարցին։ «Արցախահայության կյանքի իրավունքը պաշտպանելու հրամայականով դրդված ժողովրդային լայն զանգված...
Սեփական տրանսպորտային միջոց չունեցող արցախցիները այսօր կարող են տեղափոխվելՀՀ, գրում է Արցախի տեղեկատվական շտաբը։ «Հարգելի՛ հայրենակիցներ,     Տեղեկացնում ենք, որ ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող, բայց սեփական տ...
ԱՄՆ-ն հինգշաբթի կհայտարարի աղետների արձագանքման խումբ տեղակայելու մասին Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում՝ Լեռնային Ղարաբաղում ճգնաժամի ֆոնին։ Այսմասին  հայտնում է Reuters գործակալությունը՝ հղում տալո...
Սեպտեմբերի 27-ին լրացել է Երևանի ավագանու ընտրությունների արդյունքները դատական կարգով բողոքարկելու ժամկետը, և ընտրությունների մասնակից 14 ուժերից որևէ մեկը բողոքարկման պահանջով Վարչական դատարան դիմում...
Ազգային կոմիտեն խստորեն դատապարտում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի, ինչպես նաև հայ այլ հասարակական և քաղաքական գործիչների ապօրինի ձերբակալությունների փաստ...
Հայաստանի կողմից Միջազգային քրեական դատարանի Հռոմի ստատուտի (կանոնաադրության) վավերացումը ամենաբացասական հետևանքները կունենա երկկողմ հարաբերությունների վրա. Երևանը հաշվի չի առել ստատուտի վերաբերյալ Մո...
Անասելի մեծ ծավալի ատելություն` ծաղր, վիրավորանք, բռնության կոչեր հայ կանանց (մայրերի, քույրերի, դուստրերի) նկատմամբ տարածվում է  ադրբեջանական տիրույթում ․ տեղեկացնում են Թաթոյան հիմնադրամից։ «Հայկակա...

On Thursday, the U.S. will announce the deployment of a Disaster Response Team in the South Caucasus amid the crisis in Nagorno Karabakh, Reuters reports, quoting Head of the United States Agency for ...
28.09.2023
The Ministry of Foreign Affairs of Russia plans to open a consulate general in Kapan in early 2024. Head of the Group of the Russian Foreign Ministry for the Opening of the Russian Consulate General i...
The ratification of the ICC Rome Statute by Armenia will most negatively affect the relations between the two countries. Yerevan has not considered Moscow’s proposals concerning the statute. The Russi...
Rather intense hatred, including mockery, insults, and calls for violence, against Armenian women is spreading over Azerbaijani social media. The “Tatoyan” Foundation made a statement on this. “This d...
The Mother Armenia Alliance, which had run for the Yerevan Council of Elders elections, issued a statement noting that only the consensus between the Opposition forces can make the overthrow of the Ci...
Third President of Armenia Serzh Sargsyan commented on the situation in Artsakh, responding to journalists’ questions. “Despair is a sin. This is the truth that has been relevant and is still relevant...
The return of all Armenian captives, arrested and abducted persons kept in Azerbaijan must be high on the agenda of the Armenian authorities. Former Foreign Minister of Armenia Vardan Oskanyan wrote t...
Azerbaijan has brought serious charges against Former State Minister of Artsakh Ruben Vardanyan. He is charged with “financing terrorist groups”, founding armed groups and illegally crossing the borde...
In a conversation with Tert.am, Former Head of the National Security Council of Artsakh Vitaly Balasanyan denied the information that Azerbaijan had arrested him yesterday while crossing the Hakari br...
The Republic of Nagorno-Karabakh (Artsakh) will cease to exist. Artsakh President Samvel Shahramanyan has signed a decree. Artsakh InfoCenter reports that a decision has been made to dissolve all stat...
“Everyone knows that my name is put on Azerbaijan’s blacklist, and the Azerbaijani side has demanded that I leave for Baku for further investigation. Thus, I have decided to leave for Shushi from Step...