ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Թորոսյանի ուղեկցությամբ եռօրյա այցով Հայաստանում գտնվող Լիտվայի խորհրդարանի Լիտվա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամները նոյեմբերի 29-ին այցելել են Արա...
Միջազգային հանրությունը պետք է առաջիկա շաբաթներին ակտիվացնի ջանքերը՝ Իսրայելի, Պաղեստինի Ինքնավարության և տարածաշրջանի այլ երկրների մասնակցությամբ Մերձավոր Արևելքի խնդիրը լուծելու համար։ Այս մասին ՄԱԿ...
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը Դադիվանքի նախկին վանահայր Տեր Հովհաննես քահանա Հովհաննիսյանին հոգևոր ծառայության է նշանակել  Եռաբլուրի Սրբոց Վարդանանց Նահատակաց եկեղեցում։ Հոգևորականը ծա...
Իսրայելը կվերսկսի ռազմական գործողությունները Գազայի հատվածում ներկայիս հումանիտար դադարի ավարտից անմիջապես հետո։ Այս մասին հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն, գրում  է ՏԱՍՍ գործակալու...
Ավարտվեցին ՖԻԴԵ-ի աշխարհի արագ և կայծակնային շախմատի առաջնության ընտրական մրցաշարերը:  Շախմատի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ՝ երկու մրցաշարերի հանրագումարի արդյունքում Ռոբերտ Հովհաննիսյանը, Տիգրան Պետրոսյանը...
Եվրախորհրդարանի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովն ընդունել է Անվտանգության և պաշտպանության միասնական քաղաքականության իրականացման և ընդհանուր արտաքին և անվտանգության քաղաքականության իրականացման տ...
3 օր է՝  Լարսի անցակետը փակ է, տնտեսվարողների բեռնատարները կանգնած են հերթում: Կառավարության ներկայացուցիչները հնարավոր բոլոր մակարդակներում կոչ են անում, որ պատճառը չքաղաքականացվի, դրան զուգահեռ էլ հ...

Parking in the center of Yerevan will soon become a luxury. A bill has been introduced, which suggests imposing an annual fee of 160,000 AMD for parking in the center of the capital, instead of the pr...
29.11.2023
It has been three days since the Lars checkpoint was closed: Trucks are standing in line. The Government officials note that the issue should not be politicized, and at the same time, call on Armenian...
Washington bears full responsibility for the events taking place in the Israeli–Palestinian conflict zone. As TASS reports, Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova said this. “The full r...
The U.S. has consistently said that it would like to see a normalization of relations between Armenia and Azerbaijan. U.S. Ambassador to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE) ...
Zakharova did not comment on Pashinyan’s potential participation in the CIS summit. Russian Foreign Ministry Spokesperson Maria Zakharova noted they will wait to see the actions of Armenian Prime Mini...
Hamas wants to extend the truce with Israel in the Gaza Strip by using all the cards it has in negotiations. As TASS reports, Member of the Political Bureau of Hamas Ghazi Hamad said this. “We are str...
Preservation of the state agencies of Artsakh is a necessity today. Chairman of the Artsakh NA Standing Committee on Foreign Relations Vahram Balayan said this to ABC Media. “It is important for us to...
A ceasefire agreement with the authorities of Ukraine is not expected in 2024. Deputy Foreign Minister of Russia Sergei Ryabkov said this. As Ryabkov noted, it is likely that the military conflict in ...