Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի ներկայացուցիչները հաջող են մեկնարկել Աշխարհի գավաթի խաղարկության վերջին փուլում, որն անցկացվում է Դոհայում։ Որակավորման փուլում պայքարի մեջ մտան Արթուր Ավետիսյանը...
17.04.2024
«Շահումյանի շրջանում անառարկելի հեղինակություն վայելող մարդը». այսպես են Շահեն Մեղրյանին բնութագրել նրան մարտական ընկերները։ Այսօր Արցախի հերոս, ռազմական ու պետական գործիչ, դաշնակցական Շահեն Մեղրյանի ...
Բրիտանական հեղինակավոր The Times պարբերականը, հղում անելով բրիտանական կառավարության գաղտնի փաստաթղթերին, տեղեկատվության բավականին հետաքրքրական արտահոսք արեց, համաձայն որի՝ Մեծ Բրիտանիայի կառավարությ...
Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին նախազգուշացրել է, որ ինքը կօգտագործի վետոյի իրավունքը, եթե խորհրդարանը բոլոր երեք ընթերցումներով ընդունի «օտարերկրյա գործակալների մասին» օրինագիծը։ Այս մասին նա ա...
ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգային քաղաքականության գերագույն ներկայացուցիչ Ժոզեպ Բորելը կոչ է արել Վրաստանին չընդունել օտարերկրյա գործակալների մասին օրենքի նախագիծը, քանի որ այն չի համապատասխանում ԵՄ հի...
Նիկոլ Փաշինյանը նորից Տավուշում է, այս անգամ՝ առանց քարտեզի։ Եկել էր հանդիպելու ոսկեպարցիների հետ, բայց հանդիպումն այդքան էլ հարթ չի ընթացել։ Նախ Փաշինյանի հետ հանդիպողների թիվը սահմանափակեցին, ինչը դ...
Ռուս խաղաղապահները Արցախից դուրս գալու գործընթաց են սկսել, որը հաստատել են Մոսկվան ու Բաքուն։ Ի՞նչ հետևանք կունենա կոնտինգենտի Արցախից դուրս գալը Հայաստանի և տարածաշրջանի վրա։ Հարցերի շուրջ զրուցել են...
«Տավուշը Հանուն Հայրենիքի» քաղաքացիական շարժումը հայտարարություն է տարածել․ «Ապրիլի 17-ի առավոտյան անակնկալ Ոսկեպար և Կիրանց գյուղեր է ժամանել Նիկոլ Փաշինյանը՝ փակ հանդիպում ունենալով գյուղերի բնակիչ...
ՌԴ Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով կոմիտեի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը Интерфакс-ի հետ զրույցում հայտարարել է, որ Լեռնային Ղարաբաղից ռուս խաղաղապահների դուրսբերումը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյան...
Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը տելեգրամյան ալիքում գրում է․ «Իրանական «Մասաֆ» ուղեղային կենտրոնի ղեկավար, Իրանի Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսին մոտ կանգնած վերլուծաբան Ալի-Աքբար Ռայեֆիփուրը X...
Երբ Ղարաբաղը անցավ Ադրբեջանի վերահսկողության տակ, և Հայաստանը ճանաչեց այն որպես Ադրբեջանի մաս, բացարձակապես բոլոր հայերը դուրս եկան տարածաշրջանից։ Սրանից ելնելով՝ ռուս խաղաղապահների կարիք Ղարաբաղում ա...
ABC ինտերվյուի հյուրն այսօր գեղանկարիչ, լուսանկարիչ Սամվել Սևադան է։ Նկարիչը վրդովված է այն անհանդուրժողականության մթնոլորտից, որն այսօր տիրում է Հայաստանում։ Նկարիչը մարզեր կատարած իր շրջայցերի ժաման...

The prestigious British newspaper The Times, referring to the secret documents of the government of the U.K., made a rather interesting information leakage, according to which the British government i...
17.04.2024
Nikol Pashinyan is in Tavush again, this time without a map. He came to meet with the people of Voskepar, but the meeting did not go that smoothly. First, they limited the number of people who could a...
The Russian peacekeepers have begun the process of withdrawing from Artsakh. The information was confirmed by Moscow and Baku. What consequences may the withdrawal of the contingent from Artsakh have ...
A fire broke out at an ammunition plant in the U.S. state of Pennsylvania. The cause of the incident is still unknown. The factory manufactures ammunition for artillery and other weapons for the U.S. ...
It turns out that the reason for the decline in the index of democracy in Armenia is the problems facing the displaced persons from Artsakh. Human Rights Defender (Ombudsman) of Artsakh Gegham Stepany...
Political scientist Suren Petrosyan, currently living in Voskepar, gave ABC media details about Nikol Pashinyan’s meeting with the residents of the village. “The preliminary process has been suspended...
After the meeting with the residents of Voskepar and Kirants, Prime Minister Nikol Pashinyan also had a meeting with the residents of Berkaber. To remind, political scientist Suren Petrosyan, who live...
Iranian President Ebrahim Raisi gave a speech at the military parade on the occasion of Iran Army Day. “The armed and modern army, the powerful Islamic Revolutionary Guard Corps, and our Armed Forces ...
Nikol Pashinyan did not answer the questions of Voskepar residents and quickly left. Political scientist Suren Petrosyan, currently living in Voskepar, said this, noting that the head of the governmen...
At the moment, Nikol Pashinyan is having a meeting with the residents of Voskepar village of Tavush Province. Political scientist Suren Petrosyan said this to ABC media. “Nikol Pashinyan’s security p...
Behind the protests against the law on foreign agents in Georgia can be seen the skilled and well-known Hollywood hand. Deputy Chairman of the Security Council of Russia Dmitry Medvedev wrote this on ...
There is a positive change in the condition of the serviceman who was injured in the Ural accident on April 12 and was in critical condition. Spokesman for the Ministry of Defense Aram Torosyan said t...