Մենք երբեք Արևմուտքից հեռու չենք եղել, որ հիմա մոտենանք։ Ոչ մի անկանխատեսելի բան տեղի չի ունենում։ Ես ասել եմ, որ ՀՀ–ն ԵՄ–ին կլինի մոտ այնքան, որքան թույլ կտա ԵՄ–ն, ու հիմա մենք այդ ճանապարհով ենք գնո...
22.04.2024
Իսրայելի Պաշտպանության բանակը հայտնել է, որ երկրի հյուսիսում շուրջ 35 հրթիռի արձակում է արձանագրվել Լիբանանի կողմից։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Իսրայելի զինված ուժերի մամուլի ծառայո...
Վրաստանը ողջունում է Ադրբեջանի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության միջև պետական սահմանի սահմանազատման պետական հանձնաժողովի կողմից ձեռք բերված համաձայնությունը սահմանազատման գործընթաց սկսելու վեր...
Կապանը զարգանում է, ծաղկում է, բայց անվտանգ չէ. ասում են կապանցիները։ Արցախի հանձնումն էլ ավելի է սրել անվտանգային խնդիրները։ Բնակիչներն ասում են, որ Կապանը վաղուց թշնամու թիրախում է, սակայն վերջին տա...
Ռուս խաղաղապահ զորախմբի մի խումբ զինծառայողներ և ավտոշարասյուն Արցախից ուղևորվել են Գորիսի և Սիսիանի ժամանակավոր տեղակայման վայրեր՝ դրանց փակման աշխատանքները կազմակերպելու համար. «Արմենպրես»-ի հարցին ...
Հայաստանում Եվրոպական միության դիտորդական առաքելությունը հյուրընկալել է Միացյալ Թագավորության պաշտպանական գծով կցորդի տեղակալ Ջո Ռոյին և այցելություն կատարել Խաչիկ համայնք։ Այս մասին առաքելությունը տե...
Խնձորեսկն էլ է թշնամի Ադրբեջանին սահմանակից։ Բնակիչներն անզեն աչքով ամեն օր տեսնում են զինված թշնամուն։ Մի քանի կիլոմետր է թշնամուն բաժանում գյուղացիների արտերից, հանդերից ու հողամասերից։ Գյուղացիներ...
Ապրիլի 22-ին՝ ժամը 20:10-20:30-ն ընկած ժամանակահատվածում, Ոսկեպար – Աշաղը Ասկիպարա միջտարածքում` գետից ձախ հատվածում և Բաղանիս Այրումից 750մ հյուսիս-արևելք հատվածում, ականազերծման աշխատանքների շրջանակ...
Ֆրանսիահայ լրագրող Լեո Նիկոլյանի մուտքը Հայաստան արգելել են: Նա «Զվարթնոց» օդանավակայանում հացադուլ է հայտարարել: «Ես Հայաստանից գնացողы չեմ, ես հենց այստեղ՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանի անձնագրային բաժն...
Ռուս խաղաղապահների դուրսբերումը Ղարաբաղից համապատասխանում է տարածաշրջանում առկա իրողություններին։ Այս մասին Ռուսաստանի առաջին ալիքին տված հարցազրույցում ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկով...
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը և Իլհամ Ալիևը հանդիպել են Կրեմլում։ ՌԴ նախագահը նշել է, որ ՌԴ–ի և Ադրբեջանի միջև երկկողմ հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա և զարգանում են։ «Մենք կխոսենք նաև...
Տեղի են ունենում միակողմանի զիջումներ, հավաքվել են մեծ թվով մարդիկ, որոնք հարակից գյուղերի բնակիչներ են և առաջինն իրենց վրա են զգալու, բայց դա չի նշանակում, որ դրանք չեն ազդելու ամբողջ ՀՀ֊ի վրա. այս ...

Georgia welcomes the agreement reached by the Azerbaijan-Armenia Border Delimitation Commission on launching Border Delimitation process. The Georgian Ministry of Foreign Affairs said this in an X pos...
22.04.2024
Kapan develops, flourishes, but it is not safe here, the residents of Kapan say. The cession of Artsakh has further exacerbated the security issues. Residents say that Kapan has been a target of the e...
The EU Mission in Armenia (EUMA) received Jo Roe, the deputy defense attaché of the U.K.; together, they visited Khachik village. EUMA made an X post on this. “Happy to host the UK Deputy Defence Atta...
Khndzoresk borders enemy Azerbaijan as well. Residents can see the armed enemy every day with the naked eye. Several kilometers separate the enemy from the villagers’ fields, farms and plots. While do...
French journalist of Armenian origin Leo Nicolian was refused entry into Armenia. Nicolian went on a hunger strike at Zvartnots airport. “I will not leave Armenia; I am starting a hunger strike right ...
The withdrawal of Russian peacekeepers from Karabakh is in line with the realities in the region. Spokesperson for the Russian President Dmitry Peskov said this in an interview with Channel One Russia...
The Office of Mher Grigoryan, the Armenian deputy prime minister and the chairman of the Commission on Border Delimitation with Azerbaijan, has denied the rumors that the Holy Mother of God Church dat...
Iranian president in Pakistan, an airstrike in Rafah, assassination of two mayoral candidates in Mexico, and ongoing demonstrations in Georgia. World news in the video:
The Hayakve initiative has closed the road from Odzun to Alaverdi, demanding that any process of withdrawal of troops from the contact line be stopped, political scientist Menua Soghomonyan, a member ...
Today, Deputy Governor of Tavush Province Narek Ghushchyan received the delegation led by French Ambassador to Armenia Olivier Decottignies. As Tavush governor’s office told NEWS.am, Artur Chagharyan,...
The Russian Government Legislative Commission has approved the bill proposed by the Russian Ministry of Foreign Affairs and the Ministry of Economic Development on the ratification of the full-format ...
The deputy chief of police told the primate of the Diocese of Tavush, Archbishop Bagrat Galstanyan, that he did not know why the police built a wall near the church of Voskepar village in Tavush and d...