Փողոցային պայքարով իշխանության եկած Ալեն Սիմոնյանը հայտարարել է, թե Հայաստանում իշխանությունը կփոխվի միայն 2026-ի ընտրությունների միջոցով: Խոսելով Տավուշի պայքարի մասին՝ նա նշել է, թե չի հասկանում պայ...
06.05.2024
Մենք պարտք ենք, մեր տղաներին ենք պարտք, պարտք ենք մեր հայրենիքը, այն հայրենիքը, որն իրենք պահեցին արյան գնով, որը հետո խելոքները, մեր, այսպես ասած, վերնախավը հանձնեց թշնամուն. այս մասին ABC media-ի հե...
Այսպես կոչված «Արևմտյան Ադրբեջանի համայնքը» Հայ Առաքելական եկեղեցուն մեղադրել է պատերազմ հրահրելու, «հայ֊ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորմանը խոչընդոտելու», Հայաստանում իշխանափոխության կոչեր ա...
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 8-ին երկկողմ հանդիպում կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ․ քննարկելու բազմաթիվ հարցեր են կուտակվել. լրագրողներին հայտնել է Վլադիմիր Պուտինի օգնական Յուր...
Ազգային Ժողովում նորից թեժ էր։ Ալեն Սիմոնյանը որոշել էր երկրի գլխավոր ամբիոնից մեղադրական կոչեր հնչեցրեց Հայ Առաքելական Եկեղեցու և «Տավուշը հանուն հայրենիքի» շարժմանն մասնակիցների հասցեին։ Նա վերջիննե...
Ես այս շարժման մեջ եղել եմ հենց սկզբից, երբ ոսկեպարցիների հետ հիմնադրեցինք հայկական պետականության համար համակարգող կենտրոնը․ ABCmedia–ի հետ զրույցում ասել է դիվանագետ, արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուբեն ...
The Telegraph պարբերականն անդրադարձել է հայ–ադրբեջանական հարաբերություններին՝ ներկայացնելով վերջին օրերին Տավուշում կատարված իրադարձությունները և բնակիչների մտահոգությունները սահմանազատման առնչությամբ...
Ադրբեջանում ԱՄՆ դեսպան Մարկ Լիբին այցելել է Շուշի. հայտնում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Դեսպանը, որ օրեր առաջ հայտարարել էր, թե չի մեկնում Շուշի, քանի որ չի ուզում ինչ-որ մեկի կազմակերպած շոուի մ...
The Guardian պարբերականը հոդված է հրապարակել Ադրբեջանում կազմակերպվող ՄԱԿ–ի Կլիմայի փոփոխության համաժողովի (COP29) վերաբերյալ՝ անդրադառնալով հայ–ադրբեջանական հակամարտությանը։ Նշվել է, որ Խորհրդային Մի...
Հանրային հաշտեցումը աչքիդ առաջ իրականություն է դառնում,ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է «Այլընտրանքային նախագծեր» խմբի անդամ Վահե Հովհաննիսյանը։ «Ֆանտաստիկ բան է կատարվում. Տավուշի թեմի առաջնորդը Նիկոլին ձ...
Միջազգային մամուլը շարունակում է ակտիվորեն անդրադառնալ հայ–ադրբեջանական սահմանի սահմանզատման գործընթացին, այդ համատեքստում ՀՀ իշխանությունների վարած քաղաքականությանն ու Տավուշի ցույցերին։ Մասնավորապես...
Կիրանցում ականազերծման աշխատանքների ժամանակ սակրավոր է վիրավորվել, լուրը ABC Media–ի հետ զրույցում հաստատել են ՀՀ ՊՆ-ից: «Ականապայթյունային վիրավորում ստացած զինծառայող կա, նախնական տվյալներով կյանքին...

Alen Simonyan, who came to power through a street struggle, announced that power in Armenia will change only through the 2026 elections. Speaking about Tavush’s struggle, he said that he did not under...
06.05.2024
We owe our sons for our homeland, for the homeland that they kept with blood, the homeland, which the sharp-witted, our so-called elite, ceded to the enemy. The Call of the Sons (Vordineri Kanch) NGO ...
The so-called “Community of Western Azerbaijan” accused the Armenian Apostolic Church of inciting war, “obstructing the normalization of Armenian-Azerbaijani relations” and calling for a change of pow...
The situation was tense again in the National Assembly. Alen Simonyan was up to hurling accusations against the Armenian Apostolic Church and the participants of the Tavush for the Homeland movement. ...
I have been part of this movement from the very beginning, when we founded the coordinating center for Armenian statehood together with the people of Voskepar, a diplomat and former ambassador Ruben K...
The Telegraph wrote about the Armenian-Azerbaijani relations, presenting the recent events in Tavush and the residents’ concerns over the border delimitation process. As noted, the delimitation proces...
U.S. Ambassador to Azerbaijan Mark Libby visited Shushi, the Azerbaijani media reports. The ambassador, who announced a few days ago that he would not go to Shushi because he did not want to be part o...
The Guardian published an article about the U.N. Climate Change Conference (COP29) being organized in Azerbaijan, referring to the Armenian-Azerbaijani conflict. As noted after the collapse of the Sov...
Public reconciliation is becoming a reality before our very eyes. Coordinator of the “Alternative Projects” group Vahe Hovhannisyan made a Facebook post on this. “Something fantastic is happening now....
A sapper got injured during mine action in Kirants. The Armenian Ministry of Defense confirmed the information in a conversation with ABC Media. “A serviceman was injured in a mine explosion. Accordin...
The economic situation in Armenia is not yet critical, but amid the rapidly deepening political crisis, it may deteriorate sharply without the possibility of further improvement. Rybar wrote this, giv...
Considering the public agenda set by the Tavush for the Homeland movement and taking into account the pattern of repressions by the ruling regime against people participating in peaceful demonstration...