Հայաստանի Ազգային Ժողովում այսօր քննարկվում էր «ՀՀ պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին հարցը։ Քննարկման ընթացքում Արդարադատության փոխնախարար Արմենու...
15.01.2024
Խորհրդարանն այսօր առաջին ընթերցմամբ քննարկում էր «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների եւ պատվավոր կոչումների մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին կառավարությ...
5,7 մագնիտուդով երկրաշարժ է գրանցցվել Բուրյաթիայի Կուրումկանի շրջանում (Ռուսաստանի Դաշնություն)։Այս մասին հայտնել է ՌԴ Արտակարգ իրավիճակների վարչությունը: Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ զոհեր և ավերած...
Անպտղության ցուցանիշը Հայաստանում ավելացման միտում է գրանցում։ Խնդիրը երկու կողմին էլ վերաբերում է՝ և՛ կանանց, և՛ տղամարդկանց։ Բայց բժիշկների միջամտությամբ բազմաթիվ ընտանիքներ կարողանում են երեխաներ ո...
Օղակաձև այգու 4-րդ հատվածի՝ Սայաթ-Նովա փողոցից մինչև Նալբանդյան փողոց ընկած հատվածն ամբողջությամբ կվերակառուցի և կբարեկարգվի։ Այս մասին հայտարարել է Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հայկ Կոստանյանը։ Ն...
ՀՀ ՆԳՆ մամուլի ծառայությունը հայտարարություն է տարածել, որ ժամը 19։30-ի դրությամբ եղանակային անբարենպաստ պայմանների պատճառով ՆԳՆ փրկարար ծառայության և Ոստիկանության պարեկային ծառայողների կողմից Սյունի...
«Հանրային տարածքները պետք է վերադարձնել հանրությանը». այս լոզունգով ՔՊ-ական իշխանությունը շարունակում է քաղաքի այս կամ այն նշանակության հանրային տարածքի սպասարկումն ու բարեկարգումը պատվիրակել որևէ գոր...
Արցախի թեմը նոր մասնագիտությունների ձեռքբերման հնարավորություն է տալիս Արցախի երիտասարդների համար։ Հաղորդագրության մեջ, մասմավորապես, ասվում է․ «Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի օրհնությամ...
Միացյալ նահանգներում «ներկաների ու նախկինների» կռիվ կլինի, եթե հանրապետականները Թրամփին առաջադրեն որպես նախագահի թեկնածու։ Կռիվն, իհարկե, չափազանցված է, բայց նախագահի աթոռը զբաղեցնելու համար առավել...
Եվրախորհրդարանում հունվարի 24-ին տեղի կունենա «Լեռնային Ղարաբաղում հայկական մշակութային և կրոնական ժառանգության պաշտպանությունը» թեմայով խորհրդաժողով․ «Լեռնային Ղարաբաղի հազարամյա հայկական մշակութային...
Հայաստանի իշխանությունները, ըստ քաղաքական նպատակահարմարության, փորձում են սեփական ձևով մեկնաբանել իրադարձությունների ընթացքը․այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցությ...
Դժվար է ասել, թե ինչ ընթացք կստանա պաղեստինա-իսրայելական պատերազմը, առնվազն այն պատճառով, որ կողմերից ոչ մեկը իր վերջնական նպատակին չի հասել։ ABC Media-ի հետ զրույցում ասել է արաբագետ Արմեն Պետրոսյանը...

Today, the Parliament was discussing the government’s bill on making amendments to the Law of the Republic of Armenia On State Awards and Honorary Titles of the Republic of Armenia. Addressing Deputy ...
15.01.2024
Infertility rates in Armenia are increasing. Both women and men are faced with the problem. However, due to medical intervention many families are able to have children. If a family has difficulty con...
This morning, the employees of the Goy Theater staged a protest outside the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport against the merger with the Gabriel Sundukyan State Academic Theatre. T...
The Israeli-Palestinian war continues. The Palestinian Ministry of Health has already reported 24,000 deaths, 70% constituting women and children. However, Israel is not going to stop. What developmen...
In response to RadarArmenia’s inquiry into Armenia’s position on the “presidential elections” held in Taiwan, the Foreign Ministry said Armenia has always supported the “One China” policy. “Armenia ha...
Yesterday evening, French Ambassador to Armenia Olivier Decottignies attended the charity concert of the Blue Cross of the Armenians in France (La Croix-Bleue des Arméniens de France) at the Salle Gav...
The judicial farce organized by the Azerbaijani authorities against Vagif Khachatryan continues. As the Azerbaijani media reports, the decision on the appeal was announced during the trial, chaired by...
The war will not end unless Israel wins control over the border with Egypt. Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu said this at a press conference in Tel Aviv. “Otherwise, we cannot eliminate Hamas...
The staff of the Goy Theater is protesting today outside the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport against the merger with the Gabriel Sundukyan State Academic Theatre. As Honored Artis...
Emir of Qatar Tamim bin Hamad Al Thani said the Palestinian cause is a matter of principle and honor, Al Jazeera writes. “The displacement of Palestinians is a line that cannot be crossed or accepted,...
The Russian air defense systems have destroyed three Tochka-U missiles in Kursk Oblast, the Russian Defense Ministry reports. As RIA Novosti writes, Governor of Kursk Oblast Roman Starovoyt said the m...