ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է․ «Հայաստանին անվտանգության երաշխիքներ խոստացող երկրներն ու կառույցները նախ պետք է կանգնեցնեն Ադրբեջանին մատակարարվող սպառազինության գ...
Ինչու՞ են գլոբալիստները պայքարում ավանդական հասարակությունների ու պետությունների դեմ․ գլոբալիստները չունեն կոնկրետ հայրենիք։ Ավելին, գլոբալիստների ճնշող մեծամասնությունն իրենց հայրենիքները թողել ու փա...
Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հրթիռային հարվածներ են հասցրել Դամասկոսի արվարձաններին։ Այս մասին գրում է ТАСС-ը՝ հղոում անելով սիրիական «Sham FM» ռադիոկայանին։ Ռադիոկայանի տեղեկություններով՝ սիրիական հակ...
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում ապրիլի 6-ին ահազանգեր են ստացվել Տավուշի մարզի Մովսես, Չինարի, Այգեպար և Ներքին Կարմիրաղբյուր բնակավայրերի ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից կրակոցն...
Լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման ռազմական թևը հրթիռակոծել է իսրայելական Շլոմի քաղաքը: Այս մասին հայտնում է կազմավորման ռազմատեղեկատվական ծառայությունը և հավելում, որ այդ ուղղությամբ երեք հրթիռ է արձակվե...
ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի գրասենյակն ի գիտություն է ընդունում Եվրոպական հանձնաժողովի ապրիլի 5-ի հայտարարությունները՝ ուղղված Հայաստանի դիմակայունության բարձրացմանը տարբեր ներդրումային ծրագրերի միջոցով, նե...

The Israeli Air Force made missile attacks on the suburbs of Damascus, TASS writes, citing Syrian “Sham FM” radio station. According to the radio station, the Syrian air defense forces opened fire on ...
06.04.2024
On April 6, the staff of the Human Rights Defender received alerts regarding the shootings by the armed forces of Azerbaijan in the direction of Movses, Chinar, Aygepar and Nerkin Karmiraghbyur settle...
Turkey is not afraid of Armenia, but of the Diaspora. The meeting of Founding Director of Genesis Armenia Think Tank and Foundation, Candidate of Political Sciences, Associate Professor Abraham Gaspar...
The provocative actions of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan taken on the night of April 5 into April 6 can be given no justification, the Armenian Ministry of Foreign Affairs said in a s...
Ten rockets of the RM-70 Vampire multiple rocket launcher were shot down in Belgorod Oblast, the Russian Defense Ministry said in a press release. “The air defense systems on duty in Belgorod Oblast d...